Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacak
İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacakİsviçre Maliye Bakanı Ueli Maurer yakın zamanda Uluslararası Finans Bakanı Joerg Gasser ile İsrail‘e bir ziyarette bulundu ve genel olarak İsrail piyasalarına İsviçre bankaları tarafından erişimin kolaylaştırılması konularını konuştu.

Reuters‘in haberine göre, iki ülkenin üst düzey yetkilileri, bankacılık konularının yanı sıra kripto para birimlerini, finansal teknolojiyi ve blockchain düzenlemelerini de detaylı bir şekilde ele aldı.

Haberdeki detaylarda, iki ülkenin finansal teknoloji, kripto para ve blockchain düzenlemeleri konusunda iş birliği sağladığı konusu da özellikle vurgulandı.

Gasser bunun yanı sıra blockchain düzeleme metotları ve faktörleri üzerine bir rapor hazırlamakta olduğunu ve yıl sonuna kadar parlamentonun onayına sunulacak şekilde bunları yayınlayacağını vurguladı. Eğer bakanın sunacağı taslak parlamento tarafından onaylanırsa, yeni düzenlemeler 2019 yılından itibaren uygulamaya konulabilir.

İsviçre blockchain yenilikleri konusunda şu sıralar neredeyse dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi konumunda. Ülke dünyanın her yerinden startup firmalarını ve girişimcileri memnuniyetle karşılıyor ve ülkenin küçük bir kasabası blockchain ve kripto para teknolojileri sayesinde kocaman bir ”Kripto Silikon Vadisine” dönüştü. Zug isimli bu küçük kasaba, ShapeShift ve Ethereum Foundation gibi devasa kripto ve blockchain firmalarına ev sahipliği yapmakta.

Düzenleyici iklim İsviçre içerisinde hoşgörü ile karşılansa da, ülkenin Merkez Bankası pek aynı görüşte değil. Merkez Bankası Temmuz ayında ülke bankalarını kripto para ile fon toplama yöntemleri yüzünden bir kaç defa uyarmıştı.

İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İsviçre Yeni Hazırlayacağı Kripto ve Blockchain Yasal Düzenlemesinde, İsrail İle İşbirliği Yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Euro Destekli Sabitkoin Nisan Ayında Kullanıma Hazır Yeni Güncellemeler İle Litecoin (LTC) Ayı Piyasasından Çıkabilir Ripple CTO’su David Schwartz: Genel Kabul İçin Bankalarla Aramızda Köprüler Kurmamız Lazım Zorlanan Madencilik Şirketleri, Farklı Modeller ile Zararı Azaltmaya Çalışıyor Bitcoin 9% artışla 7.006,8 seviyesinin üzerine çıktı Avrupa’nın En Büyük Basım Şirketi Stellar Kullanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır