Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı
Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları AştıBitcoin için geliştirilen Lightning Network protokolünün kapasitesi geçtiğimiz günlerde 2 milyon doları aştı.

Kripto para piyasası bu yıl içerisinde oldukça büyük bir düşüş yaşadı. Bu düşüş özellikle geçtiğimiz ay daha şiddetli hale geldi ve piyasadaki pek çok koin ağır darbe aldı. Ancak piyasanın bu kötü durumu, Lightning Network’ün gelişimine engel değil.

Lightning Network protokolündeki düğüm kanalları, 23 Aralık itibariyle 496.8 adet Bitcoin taşıyabilir hale geldi ve böylece 500 BTC sınırına yaklaşılmış oldu. Lightning Network protokolünün toplam kapasitesi bu gelişmeyle birlikte 2 milyon doları aştı.

Düğümler arasında köprü görevi gören kanalların sayısı geçtiğimiz son iki ay içerisinde kayda değer bir artış yaşadı. Ağ içerisindeki tekil kanalların sayısı Aralık sonunda 14 bin 300 seviyesine kadar geldi.

Bitcoin ağının en büyük sorunlarından biri olarak ölçekleme gösteriliyor. Bitcoin ağında geçtiğimiz on sene içerisinde çeşitli gelişmelere imza atıldı. Ancak Bitcoin ağının buna rağmen git gide artan işlem yüküyle baş edemediği dönemler oluyor.

Bu gibi durumlarda ağ üzerindeki işlemlerin hızı düşüyor ve işlem ücretleri yükseldikçe yükseliyor. Tüm bunlar, insanların Bitcoin kullanmasına mani oluyor.

Bitcoin ağındaki bu sorunları çözmek için geliştirilen Lightning Network protokolü ise bu yıl genelinde olukça iyi bir performans sergiliyor. Bu sistemin çalışma prensibi aslında kulağa son derece basit geliyor. Lightning Network üzerindeki işlemler ödeme kanalı aracılığıyla yapılıyor.

Bu şekilde yapılan işlemler, kanal tamamen kapanıncaya dek Blockchain’e kaydedilmiyor ki bu da işlem hızını ciddi ölçüde arttırıyor.

Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Lightning Network’ün Kapasitesi 2 Milyon Doları Aştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple CEO’su: ETH’yi Geçip 2. Sırada Olmamızın Bir Önemi Yok! Coinbase Commerce Artık USD Coin’i Destekliyor Bakkt Bitcoin vadelileri büyüme devam ediyor Bitcoin işlemleri dev porno şebekesini ele verdi Ethereum Durumu Yatırım Yönetimi Şirketi CEO’su: 2019 Boğa Döngüsünde Bitcoin Fiyatı 30.000 Dolara Yükselecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır