Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İşte Ayı Piyasasının Kurbanları: Bu Yıl Ölen 5 Altcoin

Ana Sayfa » GÜNCEL » İşte Ayı Piyasasının Kurbanları: Bu Yıl Ölen 5 Altcoin
İşte Ayı Piyasasının Kurbanları: Bu Yıl Ölen 5 Altcoin

4/4


2/4

Bu yıl en azından fiyatlar konusunda, 2017’deki kripto para birimi sektörüne kıyasla iyi değildi. Geçen yıl lider kripto para birimi Bitcoin, bin dolar seviyesinden tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara yükseldi. Bu yıl ise önde gelen kripto para birimi iyileşmeden önce 3,2 bin doların altına düştü. Birçok altcoin Bitcoin’in fiyat eğilimini izledi ve düştü. Bu nedenle sizler için bu yıl ölen kripto para projelerini derledik.

Kripto para birimlerinin ortadan kaybolmasının çeşitli nedenleri var
Çoğu altcoin Bitcoin’in fiyat eğilimini izledi ve düştü, bazıları öylesine ciddi bir şekilde düştü. Örneğin; Ethereum’un Ether’i tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90’dan fazla düştü. Bununla birlikte, bazı daha az bilinen kripto para projeleri, ayı piyasasında ciddi zararlar gördükleri için ölmeye başladılar.

Kripto para birimlerinin ortadan kaybolmasının çeşitli nedenleri var. Altcoinler oluşturmak zaten kolay. Kripto para birimlerinin ortadan kaybolması, bazıları parodi, düpedüz dolandırıcılık veya hayatta kalmak için yeterince iyi olmadıkları anlamına gelir. Hatta bazıları, bloklarını harap eden bilgisayar korsanlarına av bile oldu. DeadCoins gibi web siteleri şu an 800’den fazla olduğu tahmin edilen ayı pyasasında ölen tüm projeleri listeliyor.

İşte 2018 ayı piyasasının kurbanı olan 5 altcoin
2018 ayı piyasasına kadar inen ve oradan bir daha geri dönemeyen en bilinen altcoin projelerinden bazılarını sizler için derledik.

1 – BitConnect Coin projesi
Kripto para projesi BitConnect’in, geçtiğimiz yıl bir Ponzi şeması olduğuna inanılıyordu. Çünkü yatırımcılar, projenin arkasındaki ekibin bir ticaret botu olduğunu iddia etmesiyle yatırımlarında günde yüzde 1 kazanmayı başardılar. Çeşitli topluluk üyeleri diğerlerini uyarmaya çalıştı. BitConnect sürdürülebilir görünmedi ve bu yılın başlarında, platform ABD’deki düzenleyicilerden gelen mektuplardan sonra bu baskılara dayanamayarak çöktü.


Platform düştükten sonra, BCC tokeni birkaç gün içinde 400 doların üstüne çıkıp daha sonra 10 doların altına düştü. Daha sonra hala BCC tokeni listeleyen popüler olmayan birkaç borsada listelemeyi durdurdu ve BCC tokenini platformundan çıkardı. Bu yılın Ağustos ayında, kripto para en son alım satımı yapılan Trade Satoshi’den de çıkarıldı. BitConnect projesine yönelik soruşturmalar devam ediyor.

2 – FitCoin projesi
FitCoin, geçen yıl başlatılan ve yalnızca yüzde 1’lik bir transfer ücreti talep ederken, çeşitli para birimleri ile birlikte çalışması gereken ücretsiz bir kredi kartı hizmetinde kullanılacak olan bir kripto para birimi olduğu iddia edilen bir ERC-20 tokeniydi.


Projenin arkasındaki ekip, kartı kabul eden her işletmede bu tokenleri kullanmanın mümkün olduğunu iddia etti ve kullanıcıların dengelerini takip etmelerine yardımcı olmak için mobil uygulamalar başlatmaya odaklandı. Kripto para, web sitesi kapalı olduğu gibi ölü olarak listeleniyor ve sosyal medya hesapları da silindi.

3 – Pincoin projesi
Pincoin, FitCoin’den farklı olarak, gelişme veya ilgi eksikliği nedeniyle düşmedi. Ancak tarihteki en büyük ilk para arzı (ICO) aldatmacalarından biriydi. Proje sonunda 32 bin yatırımcıdan toplam 660 milyon dolar topladı.


Şirketin, PIN Vakfı tarafından denetlendiğini iddia edilirken, yatırımcılara yatırımlarından aylık yüzde 40 getiri sözü verildi. Hatta yatırımcıları kendisini mümkün olduğunca fazla insana ulaştırması için getirdikleri yatırımcı başına ödüller verdi. Sermayelerini yükselttikten sonra, projenin arkasındaki ekip yalnızca ortadan kayboldu.

4 – Titanium projesi
Titanium, kendi ICO’suna ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dahil olduktan sonra sona eren bir kripto para birimi. SEC’in İcra ve Siber Birimi şefi Robert Cohen’e göre, Titanium’un ICO’su, “yatırımcıları tamamen kurgusal iddialarla aldattığı iddia edilen bir sosyal medya pazarlamacılığı”na dayanıyordu.

Şirket aleyhine yapılan suçlamalara göre, ABD Federal Rezervi ve PayPal, Verizon (NYSE:VZ) ve The Walt Disney Company (NYSE:DIS) gibi çeşitli büyük kuruluşlarla olan iş ilişkileri konusunda yalan söyledi. Bu nedenle proje ve ICO sonlandırıldı.

5 – LottoCoin projesi
LottoCoin (LOT), bu yıl sona eren en eski kripto para birimlerinden biri. Kripto para birimi 2013’te yeniden başlatıldı, ancak bu yıl sosyal medya varlığı azaldı ve çoğu kripto para birimi borsalarında işlem görmeyi durdurdu.


Eldeki verilere göre, web sitesi özellikle hala devam ediyor ve kendi Blockchain’i üzerine inşa edildi. Kripto para birimini kimin oluşturduğu belli değil. Cryptopia’da LOT satın almak ve satmak hala mümkün olsa da LOT/LTC işlem çiftinin 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 20 dolar.

Bu başarısızlıklara rağmen, Bitcoin ve Ethereum hala çok güçlü
Yukarıda listelenen kripto para birimleri, yalnızca bu yıl ayı piyasası nedeniyle ölen yüzlerce kripto para birimininden sadece bazılarına örnek. Bunların arasında çeşitli dolandırıcılıklar, başarısız ICO’lar ve yaşadıktan sonra hiçbir yere gitmeyen projeler de var.

Bu başarısızlıklara rağmen, Bitcoin ve Ethereum gibi en iyi kripto para birimi projeleri hala güçlü. Son zamanlarda bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in ikinci katman ölçekleme çözümünü kapsadığı için Lightning Network, fiyat düşüşüne rağmen yükseliş eğilimini sürdürmeye devam etti ve son zamanlarda bir sanatçının milisatoshi için sanat eserleri sattığını görüldü.

Consensys’e göre, Ether için güçlü sayılar onun yükseleceğini gösteriyor
Consensys’e göre Ether’e gelince, güçlü sayılar hiçbir yere gitmediğini gösteriyor. Şu anda, merkezi olmayan uygulamaların (dApps) yüzde 94’ü Ethereum platformunda konuşlandırılmakta ve ağ üzerinde halen ayda yaklaşık 15 milyon işlem gerçekleştiriliyor. Aslında kripto para ATM’lerinin sayısı bu yıl 4 bini geçti. Bu makineler, Bitcoin, Litecoin, Ether, Bitcoin Cash ve Monero gibi önemli kripto paraları destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post İşte Ayı Piyasasının Kurbanları: Bu Yıl Ölen 5 Altcoin appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İşte Ayı Piyasasının Kurbanları: Bu Yıl Ölen 5 Altcoin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stabil Koin Piyasası Patlama Yaşıyor: Yeni Stabil Koin USDS ile Tanışın SEC Başkanı’ndan çarpıcı Bitcoin açıklaması Blockchain Tabanlı Oyun CryptoKitties’in Yaratıcısı, Şimdiye Kadar Günlük Aktif Kullanıcıdan 75.000 Dolar Kazandı! Bitcoin 5% artışla 5.516,6 seviyesinin üzerine çıktı Parity’de Güvenlik Açığı Şoku! Binance Yeni Kripto Para Listeledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır