Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya’da Kripto Paraları Araştıran Resmi Ekibin Kadrosu Büyüyecek

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya’da Kripto Paraları Araştıran Resmi Ekibin Kadrosu Büyüyecek
Japonya’da Kripto Paraları Araştıran Resmi Ekibin Kadrosu Büyüyecek

© Reuters.  © Reuters.

Japonya‘daki finans otoritesi, bundan bir süre önce kripto para işlemlerini araştırmak ve olabildiğince takip edebilmek için özel bir ekip oluşturmuştu. Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), Japonya’daki kripto para sektörüne giriş yapan şirket sayısının artmasıyla birlikte bu alanda oluşturduğu ekibi önümüzdeki yıl daha da büyütmek istiyor.

Finansal Hizmetler Kurumu bünyesindeki araştırma ekibi geçtiğimiz gün beşinci toplantısını düzenledi ve toplantıya katılan isimler arasında ticaret platformlarından yetkililer, akademisyenler ve hükümet yetkilileri bulunuyordu. FSA’da politika koordinasyonundan sorumlu olan Kiyotaka Sasaki, FSA’nın şu anda kripto para sektörünü takip etmek için oluşturduğu ekipte 30 kişinin bulunduğunu söyledi.

Sasaki’nin yaptığı açıklamalara göre FSA önümüzdeki yıl içerisinde git gide büyüyen kripto para sektörünü daha verimli bir şekilde takip edebilmek için ekibe 12 kişi daha eklemeyi planlıyor.

Japonya’daki kripto para borsalarının FSA’dan resmi bir lisans alma gibi bir imkanları var ancak bu lisansı almak pek kolay değil. FSA’nın dünkü toplantıdan sonra yayınladığı rapora göre kurum şu an için 16 farklı başvuruyu değerlendiriyor ancak borsa lisansı almak için başvuruda bulunmuş 160’dan fazla şirket var.

FSA, değerlendirdiği 16 borsaya çeşitli talimatlarda bulundu ve şirket politikalarında yapılabilecek değişikliklerle ilgili tavsiyeler verdi. Ancak bu 16 borsadan 12’si, FSA’nın talimatları sonrasında başvurusunu geri çekti. Aralarında Coincheck’in de bulunduğu geri kalan dört borsa ise hala FSA’nın kararını bekliyor.

FSA bünyesindeki kripto para ekibi ilk toplantısını Nisan ayında gerçekleştirmişti. FSA o dönemlerde yaptığı açıklamalarda Japonya’daki kripto para işlem hacminin zaman içerisinde iyice arttığını, Bitcoin’in yalnızca 2017 yılı içerisinde 97 milyar dolarlık bir işlem hacmine sahip olduğunu belirtti.

Japonya’da Kripto Paraları Araştıran Resmi Ekibin Kadrosu Büyüyecek isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya’da Kripto Paraları Araştıran Resmi Ekibin Kadrosu Büyüyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun’dan Bitcoin ETF ve Bakkt ile ilgili samimi açıklamalar Vitalik Buterin. Kripto para ile fiat para rekabet içinde değildir! Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor Bitcoin Milyarderi Winklevoss Kardeşler Altcoin Tercihlerini Yaptı Tecrübeli borsacıdan Ripple (XRP) için ‘kötü son’ uyarısı Bitcoin Madencilik Geliri 14 Milyar Dolara Ulaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır