Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Dip Noktası Görüldü Mü?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Dip Noktası Görüldü Mü?
Bitcoin’in Dip Noktası Görüldü Mü?

© Reuters.  © Reuters.

Ağustos ayından bu yana sürekli inişli çıkışlı bir grafik çizen Bitcoin’in dip noktası neresi olacak sorusunun cevabına kripto tüccarları ve analistler epey bir mesai harcıyor.

Her Kafadan Bir Ses Çıkıyor!Sektörün albenisi günden güne arttığı için haber ve yorum sitelerinde Bitcoin’in dip noktası neresi olacağı konusunda deyim yerindeyse “ağzı olan konuşuyor.”. Sektör liderlerinden piyasa simsarlarına, analistlerden spor yorumcularına kadar herkesin bu konuda bir bildiği var.

Şunu da belirtmek gerekir ki nereye doğru yol alacağı konusunda sürekli bir belirsizlik hakim olan kripto paralar konusunda yorum yapma gereği duyan kişilerin de işi hakikaten zor. Çünkü yaptıkları analiz veya tahmin, bir gün sonra hatta -bugün olduğu gibi- saatler içinde farklı bir senaryoya dönüşebiliyor.

“Bu Sefer ki Kesinlikle Bitcoin’in Dip Noktası”124,000 kişilik bir takipçi kitlesine sahip kripto para birimi yorumcusu ve analisti olan AngeloBTC, bu sefer ki seviyesinin en dip olduğunu iddia etti. Zaten birçok analistin ortaya koyduğu iddia da bunu destekler nitelikte. Birçok bilirkişi, kripto piyasa hacmi 200 milyar doların altına düşmediği sürece Bitcoin destek noktasının da 6,000 doların altına düşeceğini öngörmüyor. .

Eski bir Wall Street gurusu olan Mike Novogratz, kripto hakkında konuşmama inadına son verdi ve geçen Eylül’de yosun tutmuş Twitter sayfasından bir tweet paylaştı. Geleneksel sermaye piyasaları konusundaki tecrübesi herkesçe takdir edilen Galaxy Digital CEO’su, kripto varlık balonunun havasının artık boşaldığını iddia etti.. Bu yüzden muhtemel bir geri dönüşün çok yakın olduğunu sözlerine ekledi.

Kripto Göstergeler Pozitife Döndü, İşaret Fişeği Ateşlendi!Blockchain Capital’in Spencer Bogart da yükselme eğilimi konusunda iyimser olanlardan. Bogart, uzun süreli beklemelerin bu tür piyasalarda normal olduğunu ancak her şeye rağmen sabırlı olanın kazanacağını söyledi. Birkaç aydır süregelen durağanlığa rağmen sektörün olumlu bir tablo sergilediğine dikkat çeken Bogart, bu tablonun yakın gelecekteki şenlik ateşinin çırası olacağı iddiasında bulundu.

Şirketler ile yatırımcıların işlemlerini düzenleme konusunda devrim yaratan bir kripto platformu geliştiren Bakkt, Kasım ayında ilk ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor. Vadeli işlem ürünlerinin piyasaya sürülmesi plana göre giderse proje, kripto varlıkların küresel çapta benimsenmesini ve kullanımının yaygınlaşmasını arttıracaktır. Projenin Intercontinental Exchange, Microsoft (NASDAQ:MSFT) ve Starbucks (NASDAQ:SBUX) tarafından resmen destekleniyor olması da işin cabası.

Umutlar Hala Taze, Ancak Hacim Yeterli Olacak mı?Sadece çok uluslu şirketler ortaklıklar yoluyla da olsa kripto piyasasına hızla adım atmaya başladılar. Örneğin Morgan Stanley (NYSE:MS), Citigroup (NYSE:C) ve Goldman Sachs (NYSE:GS), yakın bir tarihte müşterilerine bitcoin türevi swapları sunmaya başladı. Bu girişim, firmaların ana akım içinde kripto ticareti yapmalarını kolaylaştıracak.

Temel göstergeler Joseph Young’ın belirttiği gibi bugüne kadarki en büyük boğa koşusuna işaret etse de, hacim eksikliğinin istenilen düzeyde olmaması bir boğa koşusunun teyit edilmesini engelliyor. Bugün yakılan ateş umarım birkaç aydır bahsedilen boğa koşusunun işaret fişeğidir.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Dip Noktası Görüldü Mü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 22% oranında düştü Bitcoin Artışı, Güney Koreli Hukukçuların Kripto Düzenleme Talebiyle Sona Erdi Bitcoin Yükseliyor, 11.000$ Seviyesini Yeniden Test Etti TRON ve Liverpool Ortak mı Oluyor? Yalanlama Geldi! Bitcoin Yeşillendi: Ama Bu Reuters Raporu Daha Fazla Tehlikeye İşaret Ediyor JPMorgan’ın Ethereum’un gizlilik teknolojisini test ettiği ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır