Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Mali Tutum Otoritesi Kurul Üyesi: Bitcoin ve Kripto Paralar Bir Risk Teşkil Etmiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Mali Tutum Otoritesi Kurul Üyesi: Bitcoin ve Kripto Paralar Bir Risk Teşkil Etmiyor
İngiltere Mali Tutum Otoritesi Kurul Üyesi: Bitcoin ve Kripto Paralar Bir Risk Teşkil Etmiyorİngiltere’nin önde gelen regülasyon kurumlarından olan Mali Tutum Otoritesi (FCA) kurul üyesi Christopher Woolard, geçtiğimiz günlerde Londra’da yapılan bir etkinlikte kripto para birimleri ve bunların bir risk olup olmadığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Woolard, özellikle geçtiğimiz yıllarda artış yaşayan kripto para kullanımı sonrası Bank of England, Hazine Bakanlığı ve FCA‘nın bir araya gelip, dağıtık defter teknolojileri ve kripto para birimlerini incelemeye aldığını ancak bunların finansal hizmetlere ciddi bir risk teşkil etmediğini tespit ettiklerini ifade etti.

Kripto para birimlerinin ”tüketicilere, piyasa bütünlüğüne ve finansal suça” taşıyabileceği riskler hakkında konuşan Woolard, şunları aktardı:

”FCA, Hazine ve Bank of England da dahil her kurum, önümüzdeki aylarda bu riskleri engellemek ve yararlı inovasyonun gerçekleşmesini sağlamak için gerekli adımları alacak.”

Woolard bunun yanı sıra İngiltere menşeli işletmelerin ve tüketicilerin önümüzdeki tarihlerde artan bir oranda kripto para birimi kullanacağını da aktardı. Bu yüzden herhangi bir risk teşkil etmeseler de, yine de ‘uyanık’ olunması gerektiğini düşünen kurul üyesi, kullanımın artmasının yararları olmasına rağmen, aynı oranda zararları da bulunduğunu ve tüketicilere verilecek riskin minimum düzeyde tutulması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

FCA’nın bu konuda ilk planı ise düzenleme ve regülasyon kapsamına giren token’leri bulup, bunlarla ilgili işlem yapmak. Bilindiği üzere ABD’nin finansal regülasyon kurumu SEC de, geçtiğimiz günlerde böyle girişime başlamış ve şimdide bir merkeziyetsiz borsa kurucusu ile iki ICO projesine ceza kesmişti.

İngiltere Mali Tutum Otoritesi Kurul Üyesi: Bitcoin ve Kripto Paralar Bir Risk Teşkil Etmiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Mali Tutum Otoritesi Kurul Üyesi: Bitcoin ve Kripto Paralar Bir Risk Teşkil Etmiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Piyasa analistinden yatırımcılara altın değerinde tavsiyeler Facebook Kendi Dijital Parasıyla 19 Milyar Dolar Gelir Elde Edebilir ABD’li 2 Senatör Yasa Taslağı Hazırladı Analist: 2019, Ethereum İçin İkinci Katman Ölçeklenmesinin Yılı Olacak Blockchain Şirketlerine Bağlı Yeni Bir ETF Oluşturuluyor Ripple’ın (XRP) yüzde 20 artışını hangi gelişme tetikledi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır