Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Ripple ile Stellar ortaklığa mı gidiyor?

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Ripple ile Stellar ortaklığa mı gidiyor?
İddia: Ripple ile Stellar ortaklığa mı gidiyor?

© Reuters.  © Reuters.

Ripple ile Stellar ortak olabilir mi? Böyle bir ortaklığın gerçekleşmesi durumda ilginç sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ripple ile Stellar ortaklığı iddia ediliyorKriptosferdeki nötr yani tarafsız gözlemciler, Ripple ve kripto parası XRP hakkında son birkaç hafta boyunca yazıyorlar. XRP, son günlerde fiyat olarak bir miktar istikrarlı olan çok az sayıdaki dijital varlıktan biridir.

Aynı zamanda, Ripple, daha önce çok fazla duyulmayan yeni stratejik ortaklıkları ve yeni kullanım durumlarını duyurmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanındaki yeni bankalar ve havale hizmetleri, ödemeleri gerçekleştirmek için Ripple’in platformlarını ve para birimi XRP‘yi benimsiyor.

Tüm bunları bir araya getirdiğinizde, XRP‘nin mevcut ve uzun süreli olabilecek düşüş döneminden çıkacak ilk dijital varlık olmaya hazır olduğu anlaşılıyor.

Yakın zamanda komik ve beklenmedik bir şey oldu. Jed McCaleb’in cüzdanı 40 milyon adet XRP geldi. Kimse bunu kimin gönderdiğini veya neden gönderdiğini bilmiyor. İşlem alakasız görülebilir. Ancak kriptosferin buna dikkat etmesi için bir sebep var.

Jed McCaleb, Ripple’in kurucusu, ancak birkaç yıl önce Stellar Lumens (XLM) adlı yeni bir blokzincir projesi oluşturmak için ayrıldı. Stellar, Ripple’ın kripto alanındaki en büyük ve doğrudan rakibi olarak kabul ediliyor. Çünkü çoğunlukla finans sektöründe olmak üzere aynı pazarda benimsenmeye çalışıyorlar.

Dedikodular yayılıyor. Eski patronuna hemen hemen 20 milyon dolarlık ödemenin arkasında Ripple mı var? Yoksa Ripple ve Stellar Lumens stratejik bir ittifakla çıkmaya mı çalışıyor?

Rakipler ortak olabilir mi?Rakipler arasındaki ittifaklar iş dünyasında pek duyulmuyor. Belki de böyle bir ortaklığın en meşhur örneği Bill Gates ve Steve Jobs arasında olanı idi. O zamanlar birbirlerinin cesaretinden nefret etmeleri ile ünlüydüler.

Her ikisi de kişisel sorunlarını bir tarafa bıraktılar. Bill Gates, Apple‘ı çok ciddi finansal sorunlardan kurtardı ve Microsoft‘un, Windows bilgisayarlarının yanı sıra Apple (NASDAQ:AAPL) bilgisayarları için de en önemli yazılım şirketi olmaya devam etmesini sağladı. İşe yaradı. Apple, bu kritik noktada Microsoft’un yardımı olmadan muhtemelen ortadan yok olacaktı.

Ripple ve Stellar Lumens için şu an olan şey bu mu? Her iki kurumdan ortak kısa bir duyurudan sonra, bunu bilmek imkansız. Stellar Lumens zaten IBM (NYSE:IBM) ile stratejik bir ortaklığa sahipken, Ripple bağımsız kalmıştır.

Bir ittifak, her iki projenin şu ana kadar kapalı olan yeni pazarlara erişmesine izin verecektir. Onlara politik nüfuz verir, maliyetleri düşürür, teknolojilerini paylaşır ve tüm ortakları için işleri kolaylaştırır. Ortaklık, bu yüzden çok umut verici olabilir. Çünkü dahil olan herkesin kazanacak bir şeyleri olur. Ama bunun için çaba gösteriyorlar mı?

Şimdilik söyleyebileceğimiz tek şey, bunun olabileceğini düşündürecek birkaç ilginç işaretin ortaya çıkmasıdır; Belki de zaten temas halindedirler. Ancak, öğrenmek için sitemize gelip haberimizi okumaya devam etmeniz gerekecek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Ripple ile Stellar ortaklığa mı gidiyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Libra’nın Gizliliğiyle İlgili İsviçre Merkezli Grup’tan Çarpıcı Çıkış Ripple 3 doların üzerine çıkarak rekor kırdı Ripple, SBI Başkanı’nı Kadrosuna Kattı Marşal Adaları Milli Dijital Para İçin Yeni Fon Oluşturdu Bitcoin fiyatı için sırada ne var? Araştırma: Lightning Network, Ticari Kullanımdan Hala Çok Uzak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır