Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitfinex’ten Yeni Merkezi Olmayan Borsa: EOSFinex

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitfinex’ten Yeni Merkezi Olmayan Borsa: EOSFinex
Bitfinex’ten Yeni Merkezi Olmayan Borsa: EOSFinex

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para borsası Bitfinex, yaptığı açıklama ile yüksek performanslı ve merkezi olmayan kripto para borsası olarak tasarlanan Eosfinex’in beta versiyonunun 26 Eylül tarihinde Londra’da düzenlenecek bir lansman ile tanıtılacağını duyurdu.

Bitfinex ve EOS hatırlanacağı üzere bundan yaklaşık 7 ay kadar önce, Şubat’ta, bu borsanın yapılması için çalışmalara başlamıştı. EOSFinex’in kurulumundan itibaren ilk başta EOS/USD, BTC/USD ve ETH/USD paritelerini destekelyeceği belirtildi. Ancak daha sonra bu opsiyon sayısı artacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar söylendi:

”Borsa kontratı flexible olacak ve bu noktada yeni pariteler ekleme şansı doğacak.”

Kaliteli bir borsanın sahip olacağı hemen her özelliği (market, limit, post-only emirler gibi) bünyesinde barındırması beklenen borsa, merkezi olmayan borsa sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

EOSFinex’in temel üç sac ayağı üzerinde duracağını açıklayan Bitfinex bunların ise merkezi olmama, güven ve performans olacağını belirtti. Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

”Gerçekten merkezi olmayan bir deneyim istiyorsanız, yapmanız gereken şey güvenilir bir platform olmaktır. Artık biz de, EOSFinex ile birlikte kişiden kişiye borsa deneyimini sunmak ve bunu da hesap verebilen ve şeffaf bir yapıda ortaya koymak istiyoruz.”

Hesap verilebilir kısmı, bu lansmanın belki de Bitfinex için en önemli tarafını oluşturuyor. Tether ile arasında organik bağ olduğu iddia edilen ve kripto para piyasalarında birçok kez spekülasyona maruz kalan Bitfinex, bu durumdan ötürü çok fazla şekilde eleştiri almıştı.

Bitfinex’ten Yeni Merkezi Olmayan Borsa: EOSFinex isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitfinex’ten Yeni Merkezi Olmayan Borsa: EOSFinex - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yüzlerce kişiyi dolandıran Aydınlı Safiye, Bitcoin balinası çıktı Brian Kelly: Şimdi Yatırım Yapın! Ripple bugün resmen Akbank Direkt’e geldi Neden milyarder yatırımcılar fiyatlar konusunda olumlu? Fiyat yükselişi ne zaman başlayacak? Remitly CEO’su: Ripple ve XRP Global Ödeme Sistemimize Eklenebilir Gümüş Bitcoin’e önemli destek geldi: Artık 39.250’den fazla mağazada!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır