Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ICO’lara Güven Az, SEC Etkisi Büyük

Ana Sayfa » GÜNCEL » ICO’lara Güven Az, SEC Etkisi Büyük
ICO’lara Güven Az, SEC Etkisi Büyük

© Reuters.  © Reuters.

ICO’lara olan güvenin az olmasının sebepleri neler ve neden SEC sürekli olarak ICO’ları izlemek, takip etmek ve bu konuda yasal yaptırımlar uygulamak zorunda? Bu soruların yanıtlarını SEC yöneticileri kendileri verirken, yeterince iyi yanıtlar verilmediğini iddia eden piyasadaki bazı kimseler, SEC’in ICO’lara karışmasının yetkileri dahilinde olmadığını düşünüyor.

Aksine, ICO’lar tüm dünyada etkisini gösteren ve insanlar tarafından yatırımlar yapılan bir yatırım aracı olarak görülüyorlar ve bugüne kadar ICO’ların kötü amaçlı hilelerinin ortaya çıkarılması ve engellenmesinde dünyada sadece SEC kapsamlı adımlar atabildi.

SEC’in kripto paralara karşı olan tavrının ötesinde ICO’lara karşı olan tavrı çok daha farklı ve bunun nedenini yöneticiler ”ICO’lar herkes için bir tehdit olabilir. İnsanlar, bir ICO’ya yatırım yaparken bunun geri dönüşü olamayabilecek olduğunu bilerek yatırım yapmalı ancak bizlerde bu konuda denetimler yaparak elimizdeki bilgiler ile güvenliği sağlamak zorundayız. Hem devletler, hem insanlar için ICO’ları denetlemek gerekiyor.” diyerek yanıt veriyorlar.

ICO’lar için ne kadar kısa sürede denetlenmesi mümkün olmasa da SEC, ABD’de yapılan denetimlerini sadece birkaç gün içerisinde bitirebiliyor ve birkaç gün içerisinde ICO denetimi sonucuna göre hareket edebiliyor. Yasal olarak SEC’in yetki kapsamında olan ICO’lara müdahale edebilme hakları var ve bu hakkı kullanıyorlar. Bir denetim mekanizması olarak ICO’ların engellenmesi, uyarılması ve farklı bir şekilde ceza yazılması gelecekte olası dolandırıcılık faaliyetlerinin önüne geçen bir önlem olarak değerlendirilmekte.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ICO’lara Güven Az, SEC Etkisi Büyük - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain Yatırımcısı Vinny Lingham: ”Bitcoin Hükümetlerin Para Üretme Kabiliyetini Tehdit Ediyor” İşte piyasayı zehirli bir yılan gibi sokan Bitcoin Cash (BCH) hash savaşının iyi ve kötü hali Vitalik, Bitcoin Cash savaşı hakkında konuştu: “İzlemek için teşvik edici.” Bitcoin Cash Hard Fork’u: Bitcoin.org Yöneticisi Cobra, Desteklediği Adayı Değiştirdi 800.000 Dolarlık XRP Tabanlı E-Dolandırıcılık, Güney Kore Yetkilileri ve FBI Tarafından Yakalandı Bitcoin golden cross tamamlanmak üzere: Altcoinler nasıl etkilenecek?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır