Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hyperledger Blockchain Geliştiricileri İçin Yeni Bir Yazılım Kiti Oluşturdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hyperledger Blockchain Geliştiricileri İçin Yeni Bir Yazılım Kiti Oluşturdu
Hyperledger Blockchain Geliştiricileri İçin Yeni Bir Yazılım Kiti OluşturduHyperledger, Blockchain sektöründeki geliştiricilerin faydalanabileceği yeni bir kriptografik kütüphane oluşturdu: Ursa.

Yeni Kütüphane

Linux Foundation tarafından yönetilen Blockchain konsorsiyumu Hyperledger, geliştiriciler için yeni bir kütüphane geliştirdi.

Sektördeki geliştiriciler bu kütüphaneden faydalanarak çeşitli kriptografik uygulamaları ve entegrasyonları inceleyebilecek. Geliştiriciler böylece attıkları adımların daha önce başkası tarafından yapılıp yapılmadığını kolaylıkla öğrenebilecekler.

Bu kütüphane ayrıca proje yönetimi konusunda kolaylık sağlayacak ve projedeki bugları azaltacak. Hyperledger’ın yaptığı açıklamaya göre kütüphanedeki kripto para kodlarının büyük bir kısmı ya da tamamı tek bir ortamda saklanıyor olacak ve çeşitli güvenlik uzmanları tarafından değerlendirilecek. Hyperledger’ın yayınladığı açıklamadan bir kesit şu şekilde:

“Ursa’yı oluşturmamızdaki amaç Hyperledger bünyesindeki tüm güvenlik ve kriptografi uzmanlarını bir araya getirip projelerin gelişimine katkıda bulunmak.”

Ursa projesinde an itibariyle iki farklı modül bulunuyor. Bunlardan biri basit kriptografik algoritmalar, diğeri ise “akıllı” imza gibi daha “ilginç” sistemler için geliştirildi.

Ursa kütüphanesi büyük ölçüde Rust programlama diliyle yazıldı ancak projenin arayüzüne Hyperledger’ın desteklediği programlama dilleriyle ulaşmak mümkün olacak.

Hyperledger’ın bu yeni kütüphanesi sayesinde geliştiriciler kendi projelerinde yapmayı düşündükleri değişikleri adeta önceden test edebilecekler:

“Ursa özellikle modülleme ve uygulama programlama arayüzü alanlarında yenilik getiriyor. Blockchain platformları, bu kütüphanedeki değişken kriptografik algoritmaları kullanarak bu işlemlerin altında yatan teknik detayları düşünmeden sonuçları görebilecekler.”

Hyperledger Labs öncülüğünde geliştirilen Ursa projesi, Teknik Yönetim Komitesi tarafından da onay alarak resmi bir ürün haline geldi.

Hyperledger Blockchain Geliştiricileri İçin Yeni Bir Yazılım Kiti Oluşturdu isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hyperledger Blockchain Geliştiricileri İçin Yeni Bir Yazılım Kiti Oluşturdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes Analisti Bitcoin Grafiklerini Konuşturuyor: Bakın Bitcoin Bize Ne Anlatıyor Ethereum 10% oranında geriledi Hükümetler Facebook’un Libra’sını Neden Yasaklıyor? Bitcoin fiyat tahmini: Bitcoin’in önündeki duvar boğaları tüketti FATF, Kripto Para Endüstrisinin Bugüne Kadarki En Büyük Düşmanı Olabilir! Chainalysis Araştırması, Kripto Para Borsalarının Güvenlik Açıklarını Ortaya Koydu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır