Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sıcak Gelişme!!! Ripple İslami Bankacılığa Göz Kırpıyor….

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sıcak Gelişme!!! Ripple İslami Bankacılığa Göz Kırpıyor….
Sıcak Gelişme!!! Ripple İslami Bankacılığa Göz Kırpıyor….

© Reuters.  © Reuters.

Ripple islami bankacılık için bünyesindeki Blockchain teknolojisi ile birlikte artık umut vaat eden bir inovasyon olarak olarak görülmektedir. Ripple son dönemde İslami Finans sisteminde başat bir tercih olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Ripple İslami Finans Sektörüyle Artık Akraba…Dünyadaki pek çok İslami finans kuruluşu, genel anlamda (sadece Ripple değil) artık Blockchain teknolojisini daha fazla tercih etme eğiliminde. Bu kurumlar, bu teknolojiyi uluslararası ödemeleri, finansal destekleri teşvik etmek, ücretleri azaltmak ve şeriat sertifikalarındaki ilkelere yardımcı olabilecek bir islami araç olarak görülmektedirler.

İslami girişimler geleneksel bankacılık sistemlerinden artık tatmin olmamaktadırlar. Bu yüzden finans sektöründe büyümek için yenilikçi teknolojilerle yeni çıkış yolları aramaktadırlar.

İslami Bankacılığa İnnovatif Destek…Ripple gibi Blockchain teknolojisi, günümüzde finans endüstrisinde profesyonel değişiklikler sunmaktadır. Bu da İslâmdaki yeniliklerin desteklenmesi ve yaygınlaşmasında olağanüstü ilham verici bir ipucu haline gelmiştir. Shariyah Review Bürosu oyunculuk genel müdürülüğünde genel müdür olan Mansoor Munir şunları kaydetti:

“Teknolojik ya da ekonomik alandaki yenilikler konusunda insanlığın karşılaştığı sorunların çözümüne yardımcı olmak için İslam her zamana kolay çözümler üretilmesini şiddetle tavsiye etmektedir.”

Ripple için bakınız: Son Dakika!!! Ripple’ın Yeni Rotası Belli Oldu…

İslami finans endüstrisinin pek çok alternatiften yoksun olduğunu ve muhtemelen sadece Blockchain teknolojisi ile çözülebilecek problemlerle karşılaşıldığı ifade edilebilir. Bu sorunlar şeriat bazlı sözleşmelerdeki onay probleminin çözülmesini de içermektedir. Bununla birlikte, islami sektördeki birçok uzman, Ripple gibi Blockchain teknolojilerinin de eklenmesi konusunda müthiş memnunlar.

“Arabistan’da yaşıyorum. Komşu ülkelerden ülkeye haddinden çok işçi gelmektedir. Bu işçiler tek bir sebep için buradalar. Memleketlerindeki ailelerine para gönderebilmek!”

– Ben Chambers (bassben411) 2 Kasım 2018

Bunun üzerine, birçok İslami banka ve finans kurumu gelecekle ilgili ajandalarına Blockchain teknolojisini eklemeye karar verdi. Bu girişim üzerinde en ciddi çalışmaları bir finans şirketi olan ve bugün dünyanın önde gelen İslami bankalarından biri olan Al Rajhi Bank yapmaktadır. Al Rajhi Bank, Suudi Arabistan’da Blockchain teknolojisinden faydalanan ilk İslami bankadır. Günlük binlerce işlem gerçekleştirmektedir.

Banka sözcülerinden biri şunları söylüyor:

“Al Rajhi uluslarası işlemlerini güçlendirmek için, Ripple ile ortaklık kurdu ve islami bir banka olarak artık Ripple’ın Blockchain tekniğinden yararlanmaktayız.”

Ortadoğu’da Blockchain teknolojisinin kullanılmaya başlanmış olması islami bankacılık sektörü açısından adeta bir lokomotif mahiyetinde. Bu sayede bölgenin finans sektörüne bölgeye giren ve çıkan havale ödemeleri nedeniyle muazzam katkılar sunulmuş durumda.

İslami Bankacılık Altın Çağını Yaşıyor…Abu Dhabi Bankası tarafından yapılan bir ankete göre, 2016 yılında toplam havale harcaması olarak 100 milyar dolardan fazla gerçekleşti. O zamandan beri ise bu ödemelerin toplam maliyeti olağanüstü derecede yükselmiş durumda. Bununla ilgili olarak Rao, Orta Doğu’daki bankaların, Ripple teknolojisini, işlemlerini ve havale ödemelerini düşük maliyetleri teşvik etmek için kullanmak istediğini kaydetti.

Ripple ve diğer Blockchain teknolojileri sadece havale ödemelerini teşvik etmekle kalmayacak. Aynı zamanda geçerlilik problemini de çözecektir. İşte tam da burada, Shariyah Review Bureau genel müdürü Munir; sahte fetvalar ile diğer şeriat sertifikalarındaki sorunların çözülebilmesi için Blockchain teknolojisinin islami bankacılık için adeta biçilmiş bir kaftan olduğunu ifade ediyor.

Blockchain ve Ripple islami bankaların ve diğer finans kurumlarının mali sistemlerini destekleyeceğinden zerre kuşku duyulmamaktadır. Yukarıda anlattığımız açıklamalar ışığında, açık yüreklilikle ifade ediyorum, bu rolü üstlenecek en önemli teknoloji olarak Ripple islami bankacılıkta uluslararası işlemlerin zorluklarını azaltma konusunda muazzam bir çığır açacaktır.

Ripple için bakınız: Sıcak Gündem!!! BitMEX, Bitcoin, Ripple Tron ve VeChain Haberleri…

ANKET: #Kripto #para portföyünüzü nasıl tanımlarsınız?

Anketi RETWEET eden 2 Koinmedya TAKİPÇİSİNE 100’er #TRX hediye ediyoruz.#KManket#BTC #bitcoin

— KoinMedya (@koinmedya_) October 21, 2018

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sıcak Gelişme!!! Ripple İslami Bankacılığa Göz Kırpıyor…. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Şili Maliye Bakanı: Kripto Para Düzenlemelerinde İlerleme Kaydediyoruz Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto dünyadaki en zengin kişilerinden biri mi? Norveç’te 68 Yaşındaki Zengin Kadın İçin 9 Milyon Euro Değerinde Monero Talep Edildi! Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi: Kuzey Kore Yaptırımları Aşmak İçin Kripto Para Borsalarını Hackliyor! Brian Kelly dijital fiat olarak adlandırdığı Libra’nın Bitcoin’den farklı yönlerine vurgu yapıyor Alanında Lider Birkaç Şirket Bir Araya Geldi, Hedef Yeni Bir Blockchain Platformu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır