Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’ın Büyük Kripto Para Davasının Taraflarının Son İfadeleri Bugün Alınacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’ın Büyük Kripto Para Davasının Taraflarının Son İfadeleri Bugün Alınacak
Hindistan’ın Büyük Kripto Para Davasının Taraflarının Son İfadeleri Bugün Alınacak

2/2


2/2


Financial Express isimli Hindistan yerel medya kalanının haberine göre, Merkez Bankasının kripto para borsaları hakkında bankalarla işlem yapma yasağı hakkındaki kararına dair tarafların son argümanları, Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından bugün dinlenilecek.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) ve Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IMAI) arasındaki yasal savaş bugün son kozların da paylaşılması ile bir nebze olsun sakinleşecek. Söz konusu duruşma ilk olarak 11 Eylül tarihinde yapılacak diye planlanmış olsa da, Yüksek Mahkemenin başka davaların devam duruşmalarını görüşmeye alması ve RBI’nin kendi cevabını vermekte gecikmesi yüzünden bir nebze ertelendi. Planlanan duruşma tarihi art arda iki kere ertelendi. Merkez Bankasının dava ile ilgili cevabı ise 12 Eylül tarihinde geldi.  RBI verdiği yeminli ifadede, kripto para birimleri ile ilgili yasağı savundu ve şu an hiçbir yasal sistemin kripto para birimlerini herhangi bir formatta tanımadığını ve tanımayacağını vurguladı.

RBI bunun yanı sıra Yüksek Mahkemeye verdiği ifadesinde, böyle bir yasak koymanın kendi kurumsal ve anayasal hakları arasında olduğunu, finansal piyasaları düzenleme konusunda yetkili olduğunu da ifade etti. RBI karşı taraf olan IMAI’nin kripto yasağına karşı herhangi bir mantıklı savunma yapmadığını ve bu sebeple Yüksek Mahkemenin bu davayı reddedeceği görüşünde. Ancak şu an özellikle Hindistan piyasasındaki bir çok kripto para borsası yetkilisi, RBI’nin olası bir yasak kalkması sonucuna karşı korktuğunu ve sonucun kendileri aleyhinde olabileceğini düşünmekte.


İlgili haber:
Hindistan Merkez Bankası Devam Eden Dava Sürecinde, Kriptoların ”Para Birimi Olarak” Geçerli Olmadığını İddia Etti

Hindistan’ın Büyük Kripto Para Davasının Taraflarının Son İfadeleri Bugün Alınacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’ın Büyük Kripto Para Davasının Taraflarının Son İfadeleri Bugün Alınacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Piyasalarında Son Durum Trump’ın çok konuşulan tweet’i Bitcoin için ne anlama geliyor? Kripto Para Borsası Gate.io, Ethereum Classic’e Yapılan Yüzde 51 Saldırısını Onayladı ve Fonları Ödeme Vaadinde Bulundu Hacker’lar Binance’in çalıntı Bitcoin’lerinin izini yok ediyor! Resmileşti: Bitcoin’de Tarihin En Büyük Ayı Piyasası Yaşanıyor, Bundan Sonra Ne Olacak? Japonya’daki Belirsiz Kripto Para Düzenlemeleri Açıklığa Kavuşuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır