Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak
GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak

3/3


2/3


Japonya‘daki internet sektörünün dev isimlerinden olan GMO Internet Co. Ltd, kripto para teknolojisinden faydalanarak yeni bir sabitkoin oluşturacağını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında kripto para borsası olarak faaliyet göstermeye başlayan GMO, önümüzdeki yılın hemen başında yeni bir token üretmeyi düşünüyor.

Sabitkoin piyasası git gide büyüyor. Sabitkoinler arasında en ön plana çıkanın Tether (USDT) olduğunu söylemek gayet mümkün. Ancak piyasadaki rekabetin zaman içerisinde iyice kızışmaya başladığını görüyoruz. GMO haricinde sabitkoin oluşturmak istediğini duyuran daha farklı şirketler de oldu.


İlgili haber:
Çin Merkezli Blockchain Fonu Üç Farklı ‘Sabitkoin’ Oluşturacak

GMO Internet, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda kendi sabitkoinini oluşturmasındaki amacın uluslararası havale sektörüne giriş yapmak olduğunu vurguladı. Japon Yeni ile desteklenecek olan bu sabitkoinin “güvenilir, ucuz ve hızlı” olacağı söyleniyor. Şirketin yaptığı açıklamadan bir kesit şu şekilde:

“GMO Internet, yen ile desteklenen bu koini oluşturarak ülke sınırlarından bağımsız yapılan işlemleri desteklemeye devam edecek.”

GMO Internet bundan birkaç ay önce Blockchain tabanlı bir banka oluşturmuş, bu girişiminde kendisine bağlı olan birkaç farklı alt şirketle işbirliği yapmıştı.

GMO Internet’i kripto para sektöründeki çeşitli faaliyetlerinden tanımak mümkün. Şirket özellikle kripto para madenciliği alanında önde gelen isimler arasında yer alıyor. Bitcoin Cash madenciliği yapmasıyla tanınan GMO Internet, bir aydan biraz fazla bir süre önce BCH madenciliğini bıraktığını açıklamıştı. Şirket aldığı bu karara gerekçe olarak BCh madenciliğinin artık kar getirmemesini gösterdi.


İlgili haber:
Japon Bitcoin Madencilik Firması GMO, Bitcoin Cash Madenciliğini Bıraktı

GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple CTO’su, Kraken’in İddialarına Yanıt Verdi Binance Coin, Tether’i zorluyor: Yükselişin nedeni ne? 2019’da kripto madenciliğini neler bekliyor? Araştırma Raporu: Bitcoin ve Kripto Para Ticaretine Yön Veren Borsalar, Ülkeler ve Para Birimleri 2019’da Bitcoin (BTC) için 2018’den daha fazlası var… Madenciliğin Çevreye Zararından En Az Etkilenen Ülkeler AB’de!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır