Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak
GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak

3/3


2/3


Japonya‘daki internet sektörünün dev isimlerinden olan GMO Internet Co. Ltd, kripto para teknolojisinden faydalanarak yeni bir sabitkoin oluşturacağını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında kripto para borsası olarak faaliyet göstermeye başlayan GMO, önümüzdeki yılın hemen başında yeni bir token üretmeyi düşünüyor.

Sabitkoin piyasası git gide büyüyor. Sabitkoinler arasında en ön plana çıkanın Tether (USDT) olduğunu söylemek gayet mümkün. Ancak piyasadaki rekabetin zaman içerisinde iyice kızışmaya başladığını görüyoruz. GMO haricinde sabitkoin oluşturmak istediğini duyuran daha farklı şirketler de oldu.


İlgili haber:
Çin Merkezli Blockchain Fonu Üç Farklı ‘Sabitkoin’ Oluşturacak

GMO Internet, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda kendi sabitkoinini oluşturmasındaki amacın uluslararası havale sektörüne giriş yapmak olduğunu vurguladı. Japon Yeni ile desteklenecek olan bu sabitkoinin “güvenilir, ucuz ve hızlı” olacağı söyleniyor. Şirketin yaptığı açıklamadan bir kesit şu şekilde:

“GMO Internet, yen ile desteklenen bu koini oluşturarak ülke sınırlarından bağımsız yapılan işlemleri desteklemeye devam edecek.”

GMO Internet bundan birkaç ay önce Blockchain tabanlı bir banka oluşturmuş, bu girişiminde kendisine bağlı olan birkaç farklı alt şirketle işbirliği yapmıştı.

GMO Internet’i kripto para sektöründeki çeşitli faaliyetlerinden tanımak mümkün. Şirket özellikle kripto para madenciliği alanında önde gelen isimler arasında yer alıyor. Bitcoin Cash madenciliği yapmasıyla tanınan GMO Internet, bir aydan biraz fazla bir süre önce BCH madenciliğini bıraktığını açıklamıştı. Şirket aldığı bu karara gerekçe olarak BCh madenciliğinin artık kar getirmemesini gösterdi.


İlgili haber:
Japon Bitcoin Madencilik Firması GMO, Bitcoin Cash Madenciliğini Bıraktı

GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

GMO Internet Japon Yeni ile Desteklenen Yeni Bir Koin Oluşturacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyada Yeni Risk Olarak Kripto Paralar Bir Dev Şirket Daha Bitcoin ve Altcoinle Ödemeleri Kabul Etmeye Başlıyor Önemli Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsasının Listeleyeceği Bir Bitcoin ETF’si Onay Sürecinde! Son Durum: Bitcoin ve Altcoin Piyasaları Hareketlendi Bitcoin’de beklenen altın çapraz, Litecoin’i nasıl etkilemişti? CoinMarketCap, XRP İle İlgili Manipülasyon Eleştirilerine Yanıt Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır