Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İzlanda’daki Kripto Para Borsası Resmi Kaydını Yaptırmayı Başardı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İzlanda’daki Kripto Para Borsası Resmi Kaydını Yaptırmayı Başardı
İzlanda’daki Kripto Para Borsası Resmi Kaydını Yaptırmayı Başardı

© Reuters.  © Reuters.

İzlanda‘daki bir kripto para borsası ülkenin Finansal Denetim Otoritesi’ne kayıt yaptırdı ve böylece İzlanda’da ilk kez bir kripto para borsası resmen kayıtlı hale geldi.

İzlanda nüfus olarak her ne kadar küçük olsa da kripto para sektörü açısından son derece cazip bir ülke. İzlanda’daki elektriğin büyük bir kısmı yenilenebilir enerji ile sağlanıyor ki bu da çok ciddi sayıda kripto para madencisinin İzlanda’ya taşınmasına yol açıyor. Tabii ülkenin soğuk iklimi de madencilerin yararına.

Kayıtlı İlk Borsa

İzlanda Kronu/Auroracoin (AUR) ve İzlanda Kronu/Bitcoin (BTC) şeklinde iki adet parite sunan Skiptimynt, ülkedeki Finansal Denetim Otoritesi’ne resmen kayıt yaptırdı.

İzlanda’daki yetkililer yakın zamanda aldıkları bir kararla ülkedeki tüm kripto para borsalarının FME’ye kayıt yaptırmalarını bir zorunluluk haline getirdiler. İzlanda’da yasa dışı amaçlarla kripto para kullanımına çok nadir rastlanıyor ancak yetkililer yine de para aklama gibi durumlara karşı önlem almak istiyorlar.

Belirtmek gerekiyor ki Skiptimyn, İzlanda’nın ilk kripto para borsası değil, ilk kayıtlı kripto para borsası. Ülkenin ilk kripto para borsası Mayıs 2016 yılında kurulan ISX. Ancak ISX şu anda yalnızca kron/AUR paritesi sunuyor ve son 24 saatte yalnızca 376$ gibi bir hacme sahip.

İzlanda’da İllegal Kripto Para

Yukarıda belirttiğimiz gibi İzlanda’da yasa dışı amaçlarla kripto para kullanımına çok nadir rastlanıyor. Ancak ülkede bu yılın başlarında bir olay yaşanmıştı. Aralık ve Ocak ayları içerisinde toplam değeri 2 milyon dolar civarında olan 600 adet BTC madencilik cihazı çalındı.

İzlanda’daki Kripto Para Borsası Resmi Kaydını Yaptırmayı Başardı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İzlanda’daki Kripto Para Borsası Resmi Kaydını Yaptırmayı Başardı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Fiyat Analizi: ETH/USD toparlanması 150 doların altında – Ethereum’da son gelişmeler Weiss Ratings: Bitcoin 5 Yıl İçerisinde Pazar Payının Yüzde 50’sini Ethereum’a Kaptıracak Eric Conner Sert Çıktı: İki Yıl İçerisinde Madencilere İhtiyacımız Olmayacak, Endişelenmeyi Bırakın Yatırım Şirketi CEO’su Ethereum’a Sahip Çıktı: Gerçek Hayatta Kullanılan Tek Kripto Para Ethereum’dur Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli JP Morgan analistlerinden Bitcoin için ‘1260 dolar’ uyarısı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır