Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan’daki Devlet Kuruluşu Mobil Sektörünü Blockchain ile Buluşturuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan’daki Devlet Kuruluşu Mobil Sektörünü Blockchain ile Buluşturuyor
Hindistan’daki Devlet Kuruluşu Mobil Sektörünü Blockchain ile BuluşturuyorHindistan Telekom Düzenleme Otoritesi (TRAI), Blockchain teknolojisi üzerinden başlatığı deneme sürecini başarıyla tamamladı. TRAI, bu süreç boyunca teknoloji şirketlerinden IBM (NYSE:IBM) ile işbirliği yaptı.

Yerel haber kaynaklarından The Economic Times’ın haberine göre mobil veri kayıtlarını iyileştirmek için Blockchain teknolojisini test etmeye başlayan Telekom Düzenleme Otoritesi, bu süreci başarıyla tamamladı.

Hindistan’daki birkaç farklı telekom sağlayıcısıyla da ortaklaşa çalışan TRAI, mobil numara taşınabilirliği (MNP) gibi mobil ağ sistemlerini geliştirebilmek için Blockchain teknolojisini araştırıyor.

IBM Araştırma departmanının yetkili isimlerinden olan Sriram Raghavan, deneme sürecine ülkenin önde gelen telekom şirketlerinin katıldığını belirtiyor. Ancak Raghavan konu hakkındaki açıklamalarında bu şirketlerin isimlerini açıklamadı.

Raghavan, yaptığı açıklamalarda Blockchain teknolojisinin telekom alanına ciddi avantajlar getirebileceğini söylüyor. Kendisinin açıklamalarına göre bu alanda faaliyet gösteren şirketler, Blockchain sayesinde MNP gibi verileri çok daha güvenli bir şekilde saklayabilirler.

Cointelegraph tarafından yapılan habere göre TRAI bünyesindeki çalışanlardan biri, kurumun önde gelen teknoloji şirketleriyle iletişim halinde olduğunu belirtti. Bu ismin açıklamalarına göre işbu deneme sürecinde rol oynayan şirketler, Blockchain tabanlı mobil kayıt sistemlerini “önümüzdeki birkaç ay içerisinde” aktif hale getirecekler.

TRAI bu yılın ortalarında Blockchain ile ilgilenmeye başladığını duyurdu. Kurum o dönemlerde yayınladığı duyuruda ülkedeki düzenleyicilerle görüşme halinde olduğunu vurguladı.

Hindistan’daki kripto para sektörü, ülkenin merkez bankası tarafından alınan yaptırım kararı sonrasında ağır bir darbe aldı ancak Blockchain teknolojisiyle ilgili yapılan araştırmalar devam ediyor.

Hindistan’daki Devlet Kuruluşu Mobil Sektörünü Blockchain ile Buluşturuyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan’daki Devlet Kuruluşu Mobil Sektörünü Blockchain ile Buluşturuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

FOMO için ilk adım Mike Novogratz’tan: Galaxy Digital, Bitcoin ve kripto para talepleri için genişliyor Kripto Para Piyasası Hacmi Yükseldi Kripto Para Analisti Uyardı: Bu Olay Tekrarlanırsa Bitcoin 800 Dolara Düşebilir! Ünlü analistten yeni ATH’leri çağıran Bitcoin (BTC) fiyat tahmini Bitcoin 10% düşüşle 8.903,5 seviyesinin altına geriledi Bitcoin, İngiltere Bazı Kripto Ürünleri Yasaklamayı Düşünürken, Sakin

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır