Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı
Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı

© Reuters.  © Reuters.

Coinbase borsasında Endeks fonu ürünü Coinbase borsasının kendi kurumsal yatırım odaklı bir ürünü. Coinbase şimdi bu ürünü kaldırıyor. Bu kararın nedeni ne olabilir ? Coinbase bunun yerine başka bir uygulama başlatacak mı?

Coinbase Borsasında Endeks Fonu ÜrünüCoinbase borsasında endeks fonu ürünü nasıl bir performans gösterdi? Borsa endeks fonları nedir? Borsa Endeks fonları, bir endeksi baz alan, baz aldığı endeksin performansını yatırımcılara yansıtmayı amaçlayan ve payları borsada işlem gören yatırım fonlarıdır. Coinbase bu ürünü Mart ayında piyasaya sürmüştü. Amacı kullanıcıların, paralarını yatırmaları için tek bir coin seçmeleri yerine, varlık sınıfının geniş çaplı bir etkisine maruz kalmalarıydı.

Coinbase sözcüsü bu konuyla ilgili Coindesk’e bir açıklama yaptı. Açıklamada bu ayın sonunda fonun kapatılmış olacağını söyledi. Açıklama’nın devamı şöyle:

“Bireysel, kurumsal ve kredilendirilmiş yatırımcılarımızdan gelen talep doğrultusunda Coinbase Endex Fonunu kapatmaya karar verdik. Bundan sonra tüm yatırımcılarımızın çeşitlendirilmiş yatırımlardan yararlanacağı Coinbase Bundle üzerine odaklanacağız.”

Endeks fonundan farklı olarak, bu yeni uygulama tüm müşterilere açık olacak. Herhangi bir akredite gerekmiyecek. Yatırılabilecek en küçük miktar ise 25 dolar. Endeks fonunun 250 bin dolarlık miktarı ile kıyaslanınca her yatırımcıya ulaşabilecek. Coinbase Endeks Fonu için ayrılan kaynakları da diğer bölümlerde kullanacaklarını ekliyor sözcü.

Coinbase Endeks Fonu Mart ayında ilk başladığı zaman, Haziran ortalarına kadar pek ilgi çekmedi. Haziran ortalarında ise projenin lideri Rueben Bramanathan, kurumsal yatırımcıların dünyanın her yerinden 250 bin dolardan 20 milyon dolara kadar yatırım yapabileceklerini duyurunca durum değişti

Başladığında, fon Amerika merkezli yatırımcıları, piyasa kapitalizasyonuna göre belli ağırlıkları olan, bitcoin, bitcoin cash, ethereum, ethereum classic and litecoin, gibi coinlerle başlatmıştı.

Coinbase ayrıca gerçekleşen son gelişme, kendi yatırım platformlarının herhangi birinde listelenme şartıyla daha fazla varlığı ekleyeceğini ilan etmesi oldu.

İşn doğrulanması, Coinbase’in Ox protocol tokeni XRZ’ı kendi profesyonel yatırım platformu Coinbase Pro’ya ekleyeceğini duyurmasından bir gün sonra gerçekleşti. Borsa sadece tokenin Cuma sabahına kadar yatırılmasına izin verdi ve yatırımın tümüyle gerçekleşmesi de günün ilerleyen saatlerinde oldu.

Bunun ardından, bireysel yatırımcılar Coinbase.com ya da mobil uygulama olsun ZRX’e ne yatırım yapabiliyorlar ne de giriş yapabiliyorlar. Coinbase’den alınan habere göre gelecekte bir vakitte token bu platformların birisine eklenecek.

Coinbase önde gelen borsalardan olarak, her adımıyla dikkatleri üzerine çekiyor çünkü bu tür piyasalar her adımda bir etkilenme yaşıyor. Bu hareketin yansımasını da göreceğiz

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brad Garlinghouse: Ripple kapansa bile XRP yoluna devam eder Ethereum 200 – 220 dolarlı seviyeleri hedefleyebilir Paribu’ya Eklenen 8. Kripto Para TRON Oldu Menkul Kıymet Borsası Kurucusu: Kimse Menkul Kıymet Tokenlerini Satın Almıyor! 23 Aralık 2019: Kripto para piyasaları haftaya nasıl başladı? ”Tarihteki En Büyük Kripto Para Düellosunda” Nouriel Roubini’nin Rakibinden İddialı Sözler!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır