Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hindistan, Kripto Paraları Düzenlemek İçin Süreye İhtiyaç Duyuyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hindistan, Kripto Paraları Düzenlemek İçin Süreye İhtiyaç Duyuyor
Hindistan, Kripto Paraları Düzenlemek İçin Süreye İhtiyaç Duyuyor

© Reuters.  © Reuters.

Hindistan’da dün hükümetin seçtiği bakanlardan olan Pon Radhakrishnan, kripto paraların düzenlenmesi konusunda en verimli çözümü aradıklarını açıklamış ve bunun hemen olamayabilecek olduğunu dolaylı bir şekilde ifade etmişti.

Kripto paraların düzenlenmesi, düzenlenen yasaların ne kadar uygun olduğunun yetkililerce yapılacak denetimlerde test edilmesi ve sonunda halkın bu kurallara uymasını sağlamak ise belirli bir süreye ihtiyaç duymalarını sağlayan en önemli faktörlerden olsa da 1.2 milyarlık nüfusunun büyük bir bölümünün kripto para kullanmadığı, internet erişiminin çok az olmasından kaynaklı olarak kripto paraların adını bilenlerin sayısının bile milyonlarla sınırlı olduğu Hindistan’da yasal kararlar almak için aylardır beklemek ”gereksiz yere uzatılan kararlar” olarak değerlendirmeye yol açıyor.

Hindistan hükümetine tepki yağdı
Hindistan’da hükümetin kripto paralara karışması ve Anayasa Mahkemesi tarafından yapılan açıklamaları dikkate almayarak Anayasa Mahkemesi’nin etkisini yok sayması sonrasında kripto para sahiplerinin büyük tepkisi ile karşılaşan hükümet, bu adımların ardından kripto para borsalarının bankalarda hesap açmasını engellemiş ve bireysel hesapların açılmasına da eklenecek olan vergi dolayısı ile yasal olarak önüne geçmişti. Birçok Hintli ise bu adımdan sonra ülkede kripto paraların yarı resmi olarak yasaklandığını ifade etmişti.

Bu içerik Bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hindistan, Kripto Paraları Düzenlemek İçin Süreye İhtiyaç Duyuyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Fiyatlarındaki Düşüşün Faili Belli Oldu! Uzun ayı piyasası fiyat belirsizliğine neden oluyor: İşte Bitcoin’in geleceği Stellar Kurucusu: Kripto Paraların Yüzde 90’ı Çöp Ethereum’un Geleceğini Bu 3 Özellik Şekillendirecek! Bitcoin 10 Bin Doların Altında! İşte Analistlere Göre Bitcoin’in Sıradaki Adımı İran Kripto Paraları Resmi Bir Endüstri Olarak Tanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır