Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Hangi Parite İle Trade Yapmak Daha Fazla Kazandırabilir?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hangi Parite İle Trade Yapmak Daha Fazla Kazandırabilir?
Hangi Parite İle Trade Yapmak Daha Fazla Kazandırabilir?

© Reuters.  © Reuters.

BTC MAGAZİN – Kripto para haberleri, Bitcoin haberleri, ethereum haberleri, Blockchain haberleri, kripto para analizleri ve uzmanlardan piyasa yorumları

Trade yaparken alım veya satım yaptığınız coinler doğru pair çiftinde değilse, kazancınız aslında kaybınız olabilir. Bir çok trader parite çiftlerini tam olarak analiz etmeden alım satım yaptığı için işlemler zarar ile sonuçlanmaktadır.

Piyasayı domine eden Binance borsasında 4 ana pair üzerinden trade yapılmaktadır. Bunlar; BTC, ETH, BNB ve USD Stabil Coin pair çiftleri olarak tanımlıdır. Binance borsasında altcoinler katagorisinde sadece Tron ve XRP hariç tüm altcoinler ETH ile trade edilir. Tabi ki bu durum şans değildir.

BTC ile Trade

Bitcoin yapısı gereği bazen 5 dakika içinde 500 $ düşüp 1000 $ çıkabilecek oynaklığa sahip bir kripto paradır. Dolayısı ile volatilite zaman zaman çok yüksektir. Mantık olarak aldığımız coinin değerlenmesini bekleriz, sattığımız coinin değil. Her gün değerlenen BTC bu durumda trade avantajını yitirmektedir. Çünkü BTC bas para seçilerek yapılan trade için her gün daha çok altcoin kazanarak aynı sayıda BTC ye sahip olunması gerekiyor. Bu sebeplerden dolayı BTC ile trade yükseliş dönemlerinde size kaybettirebilir.

Örnek: 5000 $ dan 1 BTC lik satım yaparak 250 $ fiyatından ETH alımı yaptığımızı, sonra 20 adet ETH’yi bir müddet bekletip 260 $ fiyatından sattığımızı varsayalım.

20 adet ETH yi 260$ fiyatından sattığımızda 5200 $ olarak cebimize 200 $ kar kalsa bile tekrar BTC almaya kalktığımızda 1 BTC fiyatı bize 5201 $ ve üzerine mal oluyorsa aslında zararda sayılırız.

BNB ile Trade

BNB coin yılbaşından bu zamana kadar %500 den fazla kazandırdı. Binance borsasında komisyon avantajı yaratan ve işe yarayan bir coin olduğu gibi aynı zamanda 20 dolarların üzerine çıkması ile artık değer deposuna dönüşmeye başladı. BNB Coin değerlendikçe insanlar BNB’yi trade yerine HODL yapmaya başladı. Değeri yükselen BNB yi satan kişi yerine koymakta zorlandı ve BNB de trade avantajını yitirmeye başladı. BNB de trade yapılırken iyi komisyon hesabı yapılmalı ve yükseliş payı düşünülmelidir.

ETH ile Trade

Ethereum ile trade yapılmasının en büyük avantajı yeni bir çok kripto paranın ERC 20 protokolü ile oluşturulmuş olmasıdır. Şu anda Binance borsasındaki 133 altcoin çiftinden 131 tanesi ETH pair çifti ile trade edilebilir. ERC 20 protokolü ile oluşturulan tokenler kolaylıkla ETH pair çifti olarak borsada listelenip işlem görebilirler. Binance chain projesi bir anlamda ERC 20 saltanatlığına son verdirme projesi olarak görülebilir. Binance chain alt yapısını kullanacak veya geçecek tüm coinlere hem BNB hemde kendi stabil coin ile trade açma sözü verilmiş olabilir. Bu sebeple volatilitenin az olduğu dönemlerde ETH ile trade yapılabilir.

USD ile Trade

Kripto para borsalarının tümünde itibari para ile trade yapmak mümkün değildir. Bu yüzden itibari paraya denk değerde stabil coinler çıkarılmıştır. En çok kullanılanlar; USDT, USDC, PAX, TUSD, GUSD olarak adlandırılmıştır. Genelde grafikler de dolar karşılığı incelendiği ve dünya üzerinde geçerli para olarak kabul gördüğü için USD karşılığı stabil coinler büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Trade için en mantıklı pair çiftleri stabil coinler olduğu düşünülmektedir. Tabii her zaman şaibelerden uzak ve güvenli şirketlerin stabil coinleri tercih edilmelidir.

Bizi twitter, telegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

The post Hangi Parite İle Trade Yapmak Daha Fazla Kazandırabilir? appeared first on BTC MAGAZİN.

Continue reading on BTCMagazin

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Hangi Parite İle Trade Yapmak Daha Fazla Kazandırabilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin ve Ethereum’un Ticari Hacimleri, 2017 Yılının Boğa Dönemi Hacmine Ulaştı! Abhazya’da Kripto Para Madenciliği Yüzünden Elektrik Kesintisi Yaşanabilir JP Morgan’ın Kripto Koini Ethereum Kullanıyor mu? Ethreum Classic için son çağrı! Tren kalkıyor! Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi O Kehanet: Bitcoin 87 Bin Dolar Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır