Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dubai’nin İlk Bitcoin ATM’si Hizmete Başladı: Kimliksiz Bitcoin Alımı Mevcut

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dubai’nin İlk Bitcoin ATM’si Hizmete Başladı: Kimliksiz Bitcoin Alımı Mevcut
Dubai’nin İlk Bitcoin ATM’si Hizmete Başladı: Kimliksiz Bitcoin Alımı Mevcut

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin ATM’leri 2018 yılının başından beri yaşanan fiyat düşüşüne rağmen ciddi bir artış ile yoluna devam etmekte ve geçtiğimiz günlerde Dubai’nin ilk Bitcoin ATM’si de hizmet vermeye başladı.

Dubai içerisindeki Bitcoin ATM’sinin diğerlerinden farkı ise bu cihazdan herhangi bir kimlik gereksinimi olmadan işlem yapılabilmesi. Yine de ATM’den para çekmek için kimlik gerekiyor ancak sadece Bitcoin almak isteyen müşterilerin böyle bir zorunluluğu bulunmuyor.

Dubai’deki İlk Bitcoin ATM’si
Bitcoin ATM’leri ilk olarak Avrupa ve Amerika içerisinde yayılmaya başladıktan sonra, ülkemizde ve Orta Doğu’nun birçok bölgesinde de kendine yer edindi. Söz konusu yeni Bitcoin ATM cihazı Rixos Premium Dubai içerisinde yer alıyor ve şuan için kısıtlı özelliklere sahip.

Söz konusu ATM cihazlarının çoğu %5 ve üzeri bir komisyon alsalar da, kripto para devriminin ana akım kitleye yaymak için adeta biçilmiş kaftan olarak görülmekteler. Özellikle krizle boğuşan Güney Amerika ve banka konusunda sıkıntılar yaşayan Afrika içerisinde Bitcoin ve diğer kripto para ATM’leri ciddi bir talep görmekte ve bu bile kripto paraların ne denli bir ihtiyacı karşıladığının kanıtı konumunda.
Ülkemizde de 2018 yılında Türkiye’nin ikinci ancak şuan aktif olarak görev yapan tek ATM’si hizmet vermeye başlamıştı.

Dubai’nin İlk Bitcoin ATM’si Hizmete Başladı: Kimliksiz Bitcoin Alımı Mevcut isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dubai’nin İlk Bitcoin ATM’si Hizmete Başladı: Kimliksiz Bitcoin Alımı Mevcut - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin eleştirmeninden itiraf: “Bitcoin cazibesine daha fazla dayanamayabilirim.” Küresel Enerji Kullanımı Madencilik Nedeniyle Krize Girebilir Mi? Justin Sun Yine Kızdırdı: ”Ethereum İçin Anıt Dikeceğiz!” Fidelity’nin Kripto Para Dünyasına Girişi Neden Bu Kadar Önemli? Justin Sun: Warren Buffett’a Kripto Paralar ile İlgili Bilgi Vereceğim Rakuten, Nakitsiz Ödemeler İçin Japonya’nın En Büyük Demiryolu Firması İle Anlaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır