Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’deki Sigorta Şirketi Kripto Para Borsalarına Özel Poliçeler Hazırlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’deki Sigorta Şirketi Kripto Para Borsalarına Özel Poliçeler Hazırlıyor
Güney Kore’deki Sigorta Şirketi Kripto Para Borsalarına Özel Poliçeler Hazırlıyor

© Reuters.  © Reuters.

Güney Kore’deki bir sigorta şirketi, hack saldırısına uğrayan ve ciddi miktarda maddi zarar yaşayan kripto para borsalarını sigortalamak için yeni bir paket üstünde çalışıyor. Şu anda ülkedeki çok az sayıda kripto para borsasının sigortası var ve çoğu borsa yaşadığı hack saldırısıyla kendi başına uğraşmak zorunda.

Hack Sigortası

Güney Kore’deki sigorta şirketlerinden Hanwha Insurance, ülkede hack saldırısına uğrayan borsaların maddi kayıplarını telafi etmek için yeni bir adım atıyor.

Hanwha Insurance, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “önümüzdeki ay itibariyle borsalarla teker teker görüşmeye başlayacağını” belirtti. Ancak şirket, sigortalanmak isteyen her borsanın bu imkandan faydalanamayacağını da vurguladı. Şirket yalnızca iyi işbirliği sağlayan borsalarla anlaşma yapacak.

Talep Artıyor

Güney Kore’de hack saldırısına uğramış çeşitli kripto para borsaları bulunuyor. Bunlara örnek olarak Haziran ayı içerisinde saldırıya uğramış Bithumb‘ı ve Coinrail‘i gösterebiliriz.

Bithumb zaten Hyundai Marine & Fire Unsurance Co. ve Heungkuk Fire & Marine Insurance Co. adlı iki farklı şirket tarafından sigortalanmış durumda. Ancak CBC News gibi kaynaklara göre bu şirketler, Bithumb’ın hack saldırısı yüzünden yaşadığı zararları telafi etmiyorlar:

“Bithumb bilgi güvenliğinin ihlal edilmesi, veri kaybı veya çalınması, siber tehdit, müşterilere ait kişisel bilgilerin sızması gibi durumlara karşı iki farklı sigorta poliçesine sahip.”

Sigortalı Borsa Sayısı Az

Kore Blockchain Birliği, bir süredir bünyesindeki borsalar için sigorta şirketleriyle görüşmeler yürütüyor. Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit gibi büyük borsaların da dahil olmak üzere 23 farklı üyeye sahip olan bu birlik, konuyla ilgili görüşmelere Nisan ayından beri devam ediyor.

Ülkede şu anda sigortalı olan borsalar arasında Bithumb (5.3 milyon dolarlık), Upbit (4,5 milyon dolarlık) gibi isimler bulunuyor.

The post Güney Kore’deki Sigorta Şirketi Kripto Para Borsalarına Özel Poliçeler Hazırlıyor appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’deki Sigorta Şirketi Kripto Para Borsalarına Özel Poliçeler Hazırlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum’dan merkezsiz uygulamalara çağrı: Gerçek problemlere odaklanın Craig Wright, Bitcoin Whitepaper’ı İçin Telif Başvurusu Yaptı Bitcoin 5.000 Doları Zorlarken, Bitcoin Cash Geri Dönüş Sinyalleri Veriyor! FED Başkanı Bitcoin ile Altını Kıyasladı! Bitcoin’i Dotcom’la karşılaştırdılar: Aynı yolu izlerse %30000 Reddit Bitcoin ve Kripto Para Tahmininde Yardımcı Olabilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır