Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tether’in Tahtı Tehlikede – PAX İlk 3 Ayında 5 Milyar Dolarlık İşleme Ulaştı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tether’in Tahtı Tehlikede – PAX İlk 3 Ayında 5 Milyar Dolarlık İşleme Ulaştı
Tether’in Tahtı Tehlikede – PAX İlk 3 Ayında 5 Milyar Dolarlık İşleme UlaştıHala piyasa hacmine göre lider konumda olan popüler stabil koin Tether‘in tahtı, rakiplerinin gün geçtikçe yeni gelişmelere imza atması ile daha fazla tehlikeye girmekte. 13 Aralık tarihinde yapılan bir basın açıklamasına göre, ABD menşeli rakip stabil koin projesi Paxos Standard (PAX), piyasaya çıktığı günden bu yana 5 milyar dolarlık işlem hacminin üzerine çıktı.

Yapılan duyuruda da belirtildiği üzre, Ethereum blockchain’i tabanlı stabil koin PAX, ABD dolarına 1’e 1 oranında endeksli ve New York’un sert regülatörü NYDFS tarafından da denetlenmekte. Gemini kripto para borsasının kendi stabil koin projesi GUSD ile aynı günde duyurusu yapılan PAX’ın, Tether’e karşı en büyük üstünlüğü de NYDFS tarafından denetleniyor olması olarak bilinmekte.

Paxos tarafından yapılan açıklamaya göre, koin şimdiden işlem hacmi konusunda 5.245.958.124.65 dolara ulaştı ve toplam piyasa hacmi de 174 milyon dolara çıktı (basın saatine göre nispeten düşüş yaşadı ve 159 milyon dolara sahip).

Paxos tarafından yapılan açıklamada, PAX’ın bir diğer önemli özelliğine daha vurgu yapıldı ve bu stabil koin projesinin ABD’nin güvenilir kurumlarından FDIC tarafından da sigortalı olduğu belirtildi. Bu yüzden PAX’ın sunduğu verileri FDIC ve NYDFS de onaylamakta. PAX gerçekten iyi bir performans gösteriyor olsa da, görünüşe göre hem PAX’ı hem de onunla aynı gün duyurusu yapılan GUSD’u geçen başka bir stabil koin, USD Coin piyasada sağlam bir şekilde ilerlemekte.

2019 yılı kesinlikle stabil koin projeleri için çok sert bir rekabete tanıklık edecek.

Tether’in Tahtı Tehlikede – PAX İlk 3 Ayında 5 Milyar Dolarlık İşleme Ulaştı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tether’in Tahtı Tehlikede – PAX İlk 3 Ayında 5 Milyar Dolarlık İşleme Ulaştı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Litecoin’deki Halving Heyecanı, Bitcoin’in Sıradaki Boğa Koşusunu Tetikleyebilir Ripple Fiyat Analizi: XRP Hangi Yönde İlerleyecek? Bitfinex Hack Olayında Yeni Gelişmeler Bitcoin Tekrar 6500 Doların Üzerine Çıktı Beklenen Oldu! Litecoin ve Bu MimbleWimble Altcoini İş Birliğine Gidiyor Bitcoin Fiyatı Zor Bir Haftadan Sonra 11.000 Dolar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır