Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’deki Hastane Blockchain Kullanmaya Başlıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’deki Hastane Blockchain Kullanmaya Başlıyor
Güney Kore’deki Hastane Blockchain Kullanmaya Başlıyor

© Reuters.  © Reuters.

Güney Kore‘nin başkentindeki büyük çaplı bir hastane, hastalara sunduğu hizmetleri daha verimli hale getirebilmek için Blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor.

Ülkedeki Daily Medi gibi yerel kaynaklar tarafından yapılan habere göre Güney Kore’deki Bilim Bakanlığı ve Seul Tıp Merkezi, işbirliği yaparak Akıllı Hastane adlı yeni bir program başlattılar. Bu programın amacı, Seul’daki söz konusu hastanenin çeşitli tıbbi süreçleri daha hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlamak.

Seul Tıp Merkezi, Blockchain teknolojisini kullanarak halihazırda sunduğu hizmetleri daha verimli hale getirmeyi, bazı idari süreçleri ise kolaylaştırmayı hedefliyor. Konu hakkında yayınlanan bilgilerden bir kesit şu şekilde:

“Seul Tıp Merkezi Blockchain tabanlı bir platform aracılığıyla elektronik reçete teslimatı, sertifika basımı, sigorta talebi gibi hizmetler sunacak ve böylece otomatik, kişiselleştirilmiş, entegrasyonlu bir tıbbi bilgi platformu kurmuş olacak.”

Akıllı Hastane adı altında başlatılan bu program aslında pek sürpriz değil. Çünkü Güney Kore’deki İnternet ve Güvenlik Kurumu tarafından bir süre önce Blockchain ile ilgili yayınlanan raporda böyle bir programdan bahsediliyordu.

Güney Koroe’deki Bilim Bakanlığı’na bağlı olan İnternet ve Güvenlik Kurumu, günümüzde Blockchain teknolojisinin Güney Kore’deki sektörlere entegre edilmesi için çalışıyor. Bu kurum, Blockchain’in birbirinden farklı alanlardaki sorunları çözebileceğine ve bu alanlardaki verimliliği artırabileceğine inanıyor.

Güney Kore’deki Hastane Blockchain Kullanmaya Başlıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’deki Hastane Blockchain Kullanmaya Başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uzman Görüşü: Bitcoin’in Boğa Beklentisi Satın Alınıyor ve Bu Seviyeler Kritik Noktalar Stellar Yönetimi Önemli Bir Karara İmza Attı: Stellar Logosu Değiştirilecek! Bitcoin’in Yılın En Düşük Seviyesine İnme Sebebi Ne? Faktörler ve Teoriler Gelecekte Türkiye’de Kripto Paraların Durumu Bitcoin SV Neden Delist Edildi? Piyasa analisti: “Kaçınılmaz rallide zıplamak isteyenler için cesur kazançlar köşede!”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır