Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nasdaq’dan Bir Hamle Daha: Microsoft ile Ortaklık İmzalandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nasdaq’dan Bir Hamle Daha: Microsoft ile Ortaklık İmzalandı
Nasdaq’dan Bir Hamle Daha: Microsoft ile Ortaklık İmzalandıAmerika merkezli bilişim devi Microsoft’un, Blockchain platformu olan Azure ile Nasdaq’ın NFF’sini entegre edeceği belirtildi. Yapılan basın açıklamasına göre, trading alt yapısında Nasdaq’ın kullandığı NFF teknolojisi ile, Azure’nin bundan sonra güçlerini birleştirecekleri ifade edildi.

Bu iş birliği ile birlikte, çeşitli ledgerlarda fonksiyon gösterebilecek bir sistemin temelleri atılacak. Bu yeni ürün sayesinde, borsadaki alıcı ve satıcının daha kolay ve de daha efektif bir şekilde bir araya getirilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda, hem ödeme süreçleri hem de bu sürecin yönetimi, bu teknoloji sayesinde çok daha başarılı bir şekilde halledilebilecek.

Nasdaq yöneticisi Tom Fay, yaptığı açıklamada Microsoft (NASDAQ:MSFT) gibi dev bir şirketle anlaşma yaptıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederken, Blockchain teknolojisini hali hazırdaki sistemlere eklemek için sabırsızlandıklarını belirtti. Fay, açıklamasında şu konulara değindi:

”NFF entegrasyonu ile birlikte, Blockchain hizmeti almaya başlayacağız. Yani, artık çok daha iyi ölçeklenebilir, son derece güçlü ve hızlı bir sisteme sahip olacağız. Bu sayede, Blockchain teknolojisinin kullanım alanları konusunda yapacağımız çalışmalarda da bir adım ileri atmış oluyoruz.”

Bilindiği üzere, son dönemde Blockchain ile ilgili ciddi bir çalışma yürüten Nasdaq, geçtiğimiz günlerde de, bilgi aktarımını daha güvenli kılacak Blockchain odaklı bir sistemin patentini almıştı. Şirketin, bu hamlesinin ardından Blockchain odaklı yapacağı araştırmalara hız vermesi ve bu alanda ciddi bir ilerleme kat etmesi bekleniyor.

Nasdaq’dan Bir Hamle Daha: Microsoft ile Ortaklık İmzalandı isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nasdaq’dan Bir Hamle Daha: Microsoft ile Ortaklık İmzalandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Paralar, OECD’nin ICO Düzenleme Çağrıları ile Düşüşte Bitcoin Cash’teki tüm işlemlerin yarısı tek bir gizemli adresten Bitfinex BTC’leri Harekete Geçti Kayıplara karıştı: Şimdi de Bitcoin Kürşat! Bu Youtuber, Sadece Kripto Para Kullanarak 10 Ülke Gezdi Ethereum Yaratıcısı Vitalik Buterin’in 2019 Vizyonu: Kripto Paralarda Ne Belirleyici Olacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır