Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore Merkezli Banka, Blockchain ve Yapay Zeka Teknolojilerinden Faydalanacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore Merkezli Banka, Blockchain ve Yapay Zeka Teknolojilerinden Faydalanacak
Güney Kore Merkezli Banka, Blockchain ve Yapay Zeka Teknolojilerinden Faydalanacak

2/2


2/2

Güney Kore‘deki SBI Savings Bank, Yapay Zeka ve Blockchain gibi alanlarda çalışmalar yürüten DAYLI Intelligence ile mutabakat zaptı imzaladı.

Blockchain ve Yapay Zeka gibi teknolojiler üstünde çalışan DAYLI Intelligence, finansal kurumlar için çeşitli altyapı hizmetleri sunuyor. Yerel haber kaynaklarına göre DAYLI Intelligence, imzalanan yeni anlaşmayla birlikte SBI’a hem Blockchain hem de makine öğrenimi alanlarında yardımcı olacak. SBI, söz konusu teknolojilerden faydalanarak finansal ürün ve hizmetlerin masraflarını kısmaya ve işleri daha etkili bir şekilde yürütmeye çalışıyor.

DAYLI’nin SBI’a sunacağı çözümler şirketin ICON ekosistemi bünyesinde geliştirdiği ‘LoopChain’ adlı protokole dayanıyor olacak.

Cointelegraph gibi kaynaklara göre söz konusu protokolde Blockchain, akıllı sözleşme gibi teknolojiler kullanılıyor. Protokolde ayrıca yönetim alanında çeşitli avantajlar sunan katmanlar yer alıyor. Bu katmanlar kimlik doğrulama, işlem yapma, alım-satım, Nesnelerin İnterneti gibi alanlarda kullanılabiliyorlar.

SBI Savings Bank’in yetkililerinden biri tarafından yapılan açıklamaya göre banka, finansal teknoloji alanında çeşitli gelişmelere imza atmayı ve “hızla gelişen finans sektörüne uyum sağlamayı” hedefliyor.

Güney Kore hükümetinin Blockchain sektörüyle ilgili yasal açıdan daha olumlu adımlar atmaya başlamasıyla birlikte ülkedeki şirketler de teknolojiden çok daha hızlı bir şekilde faydalanmaya başladılar.

Güney Kore hükümeti bundan birkaç ay önce ICO’ları yasaklayan bir karar aldı ancak yetkililer, alınan bu kararı yeniden değerlendirmeye başladılar. Hatta ülkenin meclisinde konuşulan şeylerden biri, Güney Kore’yi tıpkı Malta gibi bir ‘Blockchain Adası’ haline getirmek.


İlgili haber:
Güney Kore’de Meclis ICO Yasağını Kaldırmayı Görüşecek

The post Güney Kore Merkezli Banka, Blockchain ve Yapay Zeka Teknolojilerinden Faydalanacak appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore Merkezli Banka, Blockchain ve Yapay Zeka Teknolojilerinden Faydalanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kötü İnternet Bağlantısı Afrika’daki Kripto Büyümesini Yavaşlatabilir İşte Binance’te Günün En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Kripto Paraları: Holo, PundiX ve Daha Fazlası – 28 Ocak Japonya’daki Kripto Para Borsası Hacklendi, 60 Milyon Dolar Çalındı Tom Lee’den yüz güldüren Bitcoin ve altcoin tahmini Amazon ile Ortaklık İmzalayan QTUM Fiyatları Yükselişe Geçse de, İddialar Ortaklığın Gerçek Olmadığını Öne Sürüyor Bitcoin Fiyatı 11 Bin Dolara Yaklaştı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır