Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Ayı piyasası devam edebilir ancak…

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Ayı piyasası devam edebilir ancak…
Bitcoin Ayı piyasası devam edebilir ancak…

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Ayı piyasası devam ederse 2 yıldan fazla sürmeyecek iddiası Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu’dan geliyor. Wu’ya göre Kasım ayını kripto para dünyası için kabusa çeviren ayı piyasası bir süre daha devam edecek.

Bitcoin Ayı piyasası devam edecek mi?Bitcoin Ayı piyasası devam ediyor mu sorusu ile ilgili açıklamalarda bulunan, Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu, Bitcoin ABC’nin sağlam bir destekçisi. Kendisi Bitcoin Cash ve PoW madenciliğine derinden inananlardan. Jihan Wu CNBC’nin Tokyo’da gerçekleştirdiği “ Future of Money” (Paranın Geleceği) adlı etkinliğe katıldı ve son ayı piyasası ile ilgili düşüncelerinin aktardı.

Bitcoin ABC ve Bitcoin SV tarafları arasında çatışma devam ettiği sürece BCH’nin geleceği daha da belirsizleşiyor. Ancak Wu Bitcoin ABC’nin daha da kapsayıcı ve daha başarılı olacağına inanıyor. Bitcoin ABC’nin topluluk tarafından destekleniyor olması en büyük etken Wu’ya göre.

Wu, açıklamasında, yaşanan bu son depreme rağmen BCH’ye inancını hiç kaybetmediğini söylüyor. Wu açıklamasını yaparken nChain’den Craig Steven Wright’a piyasayı çökerten Bitcoin ABC ve Bitcoin SV arasındaki ayrışmayla ilgili göndermelerde bulunmayı da ihmal etmemiş.

“Craig Wright-kendini Satoshi zanneden -sahte Satoshi benim düşünceme göre, BCH’ye % 51 bir saldırı yaptı.”

Wu’ya göre tüm karmaşanın nedeni Wright, ve ekliyor Wu “kimse piyasaya zorla hakim olmaya çalışmamalı”

PoW ve enerji sorunuEtkinlikte Wu’ya PoW’un yaşadığı enerji sorunu hakkında da sorular sorulmuş, verdiği cevap ise şu şekilde:

“mevcut bankacılık sektörü çok fazla bilgisayar kullanıyor ve çok fazla enerji sarfediyor. Insanlar para ile çalışmak zorunda…ve haliyle bir piyasa da olmak zorunda.. her şey bir amaca yönelik”

Wu’ya göre geliştiricilerin enerji tasarrufu konusunda daha fazla çalışmaları gerekiyor. Geliştiriciler daha etkili makineler ve daha çok enerji tasarrufu sağlayan yöntemler kulalnarak enerji kullanımını en iyi hale getirmeliler.

PoS hakknda  konuşurken de, Wu, PoS’un çok yüksek bir işlem hacmi olduğu için yine de etkili olduğunu söylüyor.

Ancak, Pos ile ilgili iki riski de vurgulamadan geçmiyor Wu; PoS madencileri çoklu blokzincir madenciliğini, aynı anda bir tarafı seçmek durumunuda kalmadan yapabilirler. Diğer risk ise “uzun dönem” riski. Çünkü büyük hissedarlar coinlerini üçüncü kişilere satabilirler ve buda onlara ağ üzerinde anlık bir güç sağlayabilir.

Devam eden IPO süreci ile ilgili olarak, Wu yasal yükümlülüklerden dolayı herhangi bir bilgi vermekten kaçınmış ancak eğer IPO’da başarılı olurlarsa bunun pek çok kurumsal finansal yatırımcıları için iyi bir fırsat olacağını ve belkide sanal para sektöründe şeffalığı ve dayanıklılığı geliştireceğini söylemiş.

Son olarak Wu kripto para piyasasının geleceğine kuvvetle inandığını ancak ayı piyasasının en fazla iki yıl daha devam edebileceğini söylemiş ama en fazla iki yıl!

Son gelişmeler ile ilgili olarak pek çok uzman farklı görüşler sergiliyor. Bu kadar görüş farklılığı olan bir piyasada da o zaman, her an herşey olabilir. Bakalım Bitcoin ayı piyasası devam edecek mi ve ne kadar sürecek ve sonunda hangi coinler ve yatırımcılar kazançlı çıkacak.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Ayı piyasası devam edebilir ancak… - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin düşerken Altcoin pazar payı sürekli artıyor Bitcoin’de neler oluyor? Düşüş devam edecek mi? Bu Analize Göre Ethereum Sizi Zengin Edebilir! Mark Yusko’nun Bitcoin hedefi düzeltmeden önce 30,000 Çin Merkezli Kripto Para Birimi Hazır Bitcoin ABD Menkul Kıymetler Borsasından bağımsızlığını ilan edebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır