Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’i Temsil Eden Şişme Dev Fare, New York İçerisinde Çok Manidar Bir Yere Yerleştirildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’i Temsil Eden Şişme Dev Fare, New York İçerisinde Çok Manidar Bir Yere Yerleştirildi
Bitcoin’i Temsil Eden Şişme Dev Fare, New York İçerisinde Çok Manidar Bir Yere YerleştirildiABD içerisinde şişme fareler veya daha bilinen isimleriyle sendika fareleri, genellikle protestolar için veya işçi sendikalarının grev sembolü olarak kullanılmaktaydı. Şimdilerde ise, devasa bir şişme fare New York’ta tam olarak Fedaral Rezerv Bankasının karşısına yerleştirildi.

Sendika fareleri genel olarak siyah renkte olsa da, bu seferki biraz farklı. 3 metre uzunluktaki beyaz şişme fare, renkli kodlar ve matematik denklemleri ile kaplı ve mavi gözlerinin içerisinde Proof-of-Work temsili ”PoW” ifadesini görmek mümkün. Bazı insanlar bu sebepten dolayı yeni fareye ”Bitcoin Faresi” adını bile taktı.

Fare şimdilerde sanatla uğraşan eski hedge fonu yöneticisi Nelson Saiers tarafından koyuldu ve amaç hem merkezi finansal kurumları protesto etmek, hem de Bitcoin’in gizemli ismi Satoshi Nakamoto‘yu övmek. Saiers, Coindesk kaynağına yaptığı açıklamada, ”heykelin Satoshi’nin ruhunu ve yapmak istediği şeyi temsil etmesi” gerektiğini vurguladı. Saiers bunun yanı sıra farenin ünlü milyarder Warren Buffet’ın Bitcoin’in ”bir fare zehri” olduğu sözlerinden de ilham aldığını ifade etti ve ekledi:

”Eğer FED bir fare ise, o zaman fare zehri belki iyi bir şeydir.”

Çoğu kripto para topluluğu üyesi Saiers’in yaptığını takdir etse de, bazıları bu mesajın yoldan geçen yayalar için kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor. Bir Reddit kullanıcısı farenin anlamının daha iyi anlaşılması için ”üzerinde kocaman bir Bitcoin logosu olması gerektiğini” ve fırsatın kaçırıldığını ifade etti.

Sizce Bitcoin Faresi fikri iyi bir fikir miydi? Yorumlarınızı bizimle paylaşın! 

Bitcoin’i Temsil Eden Şişme Dev Fare, New York İçerisinde Çok Manidar Bir Yere Yerleştirildi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’i Temsil Eden Şişme Dev Fare, New York İçerisinde Çok Manidar Bir Yere Yerleştirildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

XRP 2% düşüşle 0,29992 seviyesinin altına geriledi Brad Garlinghouse: Ripple Swift’in yerini alıyor, ayrıca Kurumsal Yatırımcının tercihi XRP AVA Labs Ceo’su Emin Gün Sirer Yakında Piyasaya Sürülecek Platformunu Anlattı Anthony Pompliano: Kripto Paralar Önümüzdeki On Yıl İçerisinde Hisse Senedi Piyasasını Geçecek! Alman bankaları Bitcoin, Ethereum, XRP ve diğerleri için yarışıyor Haftalık Karikatür: Kripto Paralar İçin Zor Bir Hafta Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır