Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi?
Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi?Ulusal Meclis Özel Komitesi başkanı Lee Hye-hoon, geçtiğimiz günlerde katıldığı 2018 Kore Blockchain Expo etkinliğinde yaptığı konuşmasında, ilk dijital para arzları (ICO) için uygulanan yasağın ”yakın gelecekte” kaldırılacağını ifade etti.

Yapılan açıklamanın belli belirsiz olmasına rağmen, Güney Kore’nin tartışmalı bir fon toplama yöntemi olup kripto para dünyasının en fazla dolandırıcılığa maruz kalan ICO’ların 2018 yılının Kasım ayında kaldırılabileceği düşünülmekte. Yerel medya kaynaklarının aktardığı bilgilere göre, Hükümet Politikası Koordinasyon bölümü başkanı Hong Nam-ki, şu an yetkililerin ”Ekim ayı sonunda ortaya çıkacak araştırmanın sonuçlarına” göre bir karar alacaklarını ifade etmekte.

Kore’nin 2017 Yılındaki ICO Yasağının Etkileri
Güney Kore’de de aynı diğer bir çok ülkede olduğu gibi, ”Kripto paralar değil, Blockchain” tabanlı ve öncelikli bir bakış açısı mevcut. Güney Kore halkı ve yetkilileri de merkezinde blockchain olmakla beraber, çeşitli kripto para girişimleri de yapmakta. Kore hükümeti 2017 yılının Eylül ayında Bitcoin ve buna benzer kripto para birimlerinin etrafında dönen yatırım ”manyaklığının” etkilerini azaltmak ve sahtekarlıkları önlemek için kapsamlı bir ICO yasağı getirmişti. Yasak çok kapsamlı olsa da, tam olarak kontrolü sağlanamayan doğası nedeniyle bir çok Kore vatandaşı yine de gidip kripto paralara ve ICO projelerine yatırım yapmakta çok fazla zorluk çekmedi.

Ancak hükümetin uyguladığı KYC gibi protokoller ve diğer gereklilikler, bir çok yerel borsayı ülke dışında hizmet vermeye kadar götürdü ve ülkedeki kripto para ticari hacmi düştü. Uzmanlar olası bir ICO yasağının kaldırılması durumunda, ülkenin tekrardan kripto para piyasasında başı çekecek bölgelerden birisi olduğunu ve kripto para piyasalarını da yükselişe geçirebileceğini düşünmekte.

Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore ICO Yasağını Kasım Ayında Kaldırabilir – Kripto Para Piyasası Yükselişe Geçecek Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Özel İçerik: Kripto Paralarda Yaşanan Sert Düşüşün Sebebi Bitcoin Vadelileri Mi? 2019 Yılında Piyasayı Neler Bekliyor? Polis Kılığına Giren Saldırganlar, Bitcoin Yatırımcısının Evini Bastı! Novogratz: 8 Milyarlık Coinbase Değeri, Kripto’ların ”Lale” Olmadıklarını Kanıtlıyor Bitcoin 5% artışla 4.034,3 seviyesinin üzerine çıktı Ripple 225 milyon dolar değerinde XRP’yi piyasaya sürdü: XRP fiyatı ne durumda? Bitcoin 5 Bin 300, Ethereum 200 Dolar Seviyesini Zorluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır