Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin fiyatı için 5000 Dolar altı şimdiden kabul görmeye başladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin fiyatı için 5000 Dolar altı şimdiden kabul görmeye başladı
Bitcoin fiyatı için 5000 Dolar altı şimdiden kabul görmeye başladı


Bitcoin fiyatı için 5000 Dolar ihtimali daha bir hafta öncesine kadar fazla alıcısı bulunmayan bir ihtimal olarak dillendirilirken bugün durum tersine dönmüş durumda.


Bitcoin fiyatı için 5000 Dolar altı ufuktaBitcoin, Bitcoin Cash fork tartışmaları ile birlikte ciddi bir kayıp yaşamaya başladığı günden bu yana toparlanamadı. Bu satışa neden olan sorumsuz kişiler bu durumda memnun mudur bilinmez ama durum büyük bir yatırımcı kitlesinde ciddi hayal kırıklığı yaşatmış durumda. Aslında durum piyasanın doğal şartları içinde olsa bir nebze kabul edilebilirdi. Fakat olay gözler önünde sorumsuz insanların kapris, ego ve bencillikleri nedeniyle olunca merkeziyetsizliğin aslında koca bir yalan olduğu gibi bir durum belirdi.

Her ne kadar Bitcoin yüzlerce Dolar düşse de Tether’in likiditesinin yardımıyla 5500 Dolar seviyesinde bir kaç gün dayanmayı başardı. Fakat bu tutunma da uzun sürmedi ve Pazartesi sabah itibariyle düşüş tekrar başladı.

BTC olarak 5000 Dolara yaklaşsa da henüz altına kırmadı. Şu anda 5000 Dolar ve altı için bir çok uzman büyük ihtimal olarak değerlendirme yapıyor. Çünkü kilit destek noktası kırılan Bitcoin’in tutunması için güçlü bir destek görünmüyor yakınlarda. Öyle ki nihai fiyat olarak 3500 hatta 1000 Dolar dahi konuşuluyor.

Geçen yıl bu zamanlarBitcoin’in yıl sonu rallisinin başlangıcı olan geçen yılın son çeyreğinde Kasım ayı ile birlikte piyasa iyice ısınmıştı. BTC Kasım 2017’nin bugünlerinde 8000 Doları aşmış 10.000 Dolara koşuyordu. Bir yıl sonra bugün fiyat 5000 Dolar seviyesinde. Oldukça hazin bir hikaye. Dahası ortaya çıkan FUD nedeniyle sosyal medya etkisinin de katkısı sonucunda Bitcoin fiyatı için 5000 Doların altı ufukta belirmiş durumda. Son düşüş ile birikte Bitcoin geçen yıl aynı günki fiyatına göre %33’lük bir kayıp yaşamış durumda.

BTC’deki bu düşüş doğal olarak diğer kripto paralarda da bir düşüşü tetiklemiş durumda. Sadece geçen hafta %10-15 düşüş yaşayan altcoinler üzerine benzer bir düşüş ile birlikte uzun süredir görmedikleri değeri gördüler.

Altcoin’lerin geçen yıl Kasım ayındaki fiyatlarının dahi altına düşmesi ayıların her yönüyle pazarı işgal ettilerinin açık bir delili durumunda. Bir çok altcoin BTC karşısında da değer kaybetmiş durumda. Bunun bir kaç istisnası var. Bunların en başında da XRP geliyor.

Sektör büyük bir kötümserliğin içinde ve bunu tersine çevirecek bir şey görünmüyor. Öyle görünüyorki Bitcoin fiyatı için 5000 sürpriz olmayacak. Fakat bu düşüşün elbet bir sonu olacak. Herkes merakla bu uzun ayı pazarının ne zaman ve nerede sona ereceğini merak ediyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin fiyatı için 5000 Dolar altı şimdiden kabul görmeye başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gündem!!! SEC, kripto para çıkarma ve ticareti konusunda yeni bir açıklama yayınladı… Ethereum Tahtını XRP’den Devraldı! Coinbase ABD’deki Başsavcılık Ofisinin Şüphelerine Yanıt Verdi CNBC Analisti Jim Iurio: Bitcoin 6.800 Doların Üzerine Çıkacak Önümüzdeki aylarda halving yaşayacak 7 kripto para Bitcoin Boğalarının OKEx’teki Hamlesi Yeni Bir Artışın Fişeğini Yakar mı?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır