Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güçlü Altcoin, Bitcoin Atomik Takaslarını Blok Zincirine Entegre Ediyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güçlü Altcoin, Bitcoin Atomik Takaslarını Blok Zincirine Entegre Ediyor
Güçlü Altcoin, Bitcoin Atomik Takaslarını Blok Zincirine Entegre Ediyor

© Reuters.  © Reuters.

9 Ocak’ta Cointelegraph’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, blok zinciri platformu Qtum, Bitcoin (BTC) atomik takaslarını ana ağ altyapısına tanıtıyor.

Atomic Takas Nedir
Atomik takaslar, güvenilir bir üçüncü tarafa veya merkezi bir borsa altyapısına ihtiyaç duymadan bir kripto para biriminin bir başkasıyla değiş tokuş edilmesine imkan sağlayan bir teknoloji.

Qtum platformunun BTC atomik takaslarına yönelik işleme koyduğu uygulama, karma zaman kilitli sözleşmeler (Hash Time-Locked Contracts) (HTLCs) teknolojisinin kullanımıyla gerçekleştiriliyor ve açık kaynak kodlu kripto para ekosistem (decred) koduna dayanıyor. Decred (DCR), önceliği Blockchain üzerine kurulmuş merkezsiz yönetim ağı oluşturmak olan bir ekosistem olarak tanımlanabilir. HTLC – Qtum platformunun açıklamasına göre takasları uygulamanın en güvenli yolu.

Ekip ayrıca, Qtum tokenlerini elinde tutmayan kullanıcıların üçüncü şahıslara ücretlerini öderken akıllı sözleşmelerle etkileşime girmelerini sağlayacak olan “0 Value UTXOs” bir diğer ifadeyle “0 değerli harcanmamış işlem çıktıları”nı piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Qtum
Cointelegraph’ın Şubat ayında bildirdiği üzere, Qtum, akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz uygulamaları (DApps) destekleyen bir kripto para birimi platformu. Bu yazının yazıldığı esnada, Qtum’un kendi kripto para birimi tokeni, CoinMarketCap verilerine göre, günde % 2.6 artarak 2.39 $ seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’la (ETH) kıyaslandığında Muhtemelen akıllı sözleşmeleri ve Merkezsiz uygulamaları (DApps) destekleyen en popüler kripto para birimi platformu Qtum’un temel farklılıklarından biri, ödenmemiş İşlem Çıktısı olarak da isimlendirebileceğimiz Unspent Transaction Output’ı (UTXO) önceden kullandığı için blok zincirinin daha hafif akıllı sözleşme etkileşimlerine olanak sağlaması.

Cointelegraph’ın Aralık ayında bildirdiği üzere, Qtum Bir akıllı sözleşme programlama dilinin gelişimini finanse etmek için Columbia Üniversitesi araştırma ekibine 400.000 dolar ödül verdi. DeepSEA adı verilen programlama dili “Emniyetli, Güvenilir ve son olarak benimsenebilir” Ethereum tarzı akıllı sözleşmelere destek verme anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Güçlü Altcoin, Bitcoin Atomik Takaslarını Blok Zincirine Entegre Ediyor appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güçlü Altcoin, Bitcoin Atomik Takaslarını Blok Zincirine Entegre Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2019’da kripto para sektörünü sallayan 5 proje 27 Aralık Bitcoin fiyat analizi: BTC dar bantta yönünü arıyor Carlson: Facebook Kamuya Açık Bir Blockchain Kullanmalı Kripto Fiyatları Karışık; Nasdaq Dijital Döviz Fiyatları Endeksi Listeliyor Analist: Bitcoin İçin Yüzde 30 Düşüş Yaşanabilir The Block Kurucusu: Ripple Ekibi Fiyat Manipülasyonu Yapıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır