Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2018 Bilançosu: Kripto Paraların Neredeyse Tamamı, En Yüksek Seviyelerinin Yüzde 90 Gerisine Düştü!

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2018 Bilançosu: Kripto Paraların Neredeyse Tamamı, En Yüksek Seviyelerinin Yüzde 90 Gerisine Düştü!
2018 Bilançosu: Kripto Paraların Neredeyse Tamamı, En Yüksek Seviyelerinin Yüzde 90 Gerisine Düştü!

2/2


2/2


Wall Street ve kripto para dünyasının tanınan isimlerinden Tom Lee, bu yılın Şubat aylarında Bitcoin‘in ve bütün kripto para birimlerinin Temmuz ayında yeni rekor seviyelere imza atacağını ifade etmişti. Tamı tamına dokuz ay ve bir kaç adet fiyat tahmini düşüşünden sonra bile, kripto para birimleri hala ayı piyasasının etkisinden kurtulabilmiş gözükmüyor.

OnChainFx platformunun sağladığı yeni verilere göre ise, neredeyse piyasadaki bütün kripto para birimleri, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %90 civarında düşüş yaşadı.

Önde Gelen Kripto Para Birimlerinin 4’te 3’ü, %90 ve Üzerinde Değer Kaybetti
Geçtiğimiz ay Ethereum’u alt etmesinden sonra ikiciliğe yerleşen XRP, bir yıllık durumu nispeten pozitif ve ‘yeşil’ kalabilen nadir kripto para birimlerinden birisi. Yine de, XRP fiyatı geçtiğimiz Ocak ayında elde edilen 3.84 dolarlık rekorun şu an %91 gerisinde ve yeni bir araştırmada ikinci sıradaki kripto para birimi de %90 üstü düşüş yaşayanlar listesine girebilir.

Basın saatine göre piyasa hacmi açısından üçüncü sırada yer alan Ethereum ise, 1,431 dolarlık zirvenin %92 gerisine düştü ve 104 dolar civarından işlem görmekte. Yine de, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve balinaların ellerindeki ETH miktarını %80 civarında arttırdığını belirten haber, topluluk için umut olabilir.


İlgili haber:
Araştırma: Balinalar Bu Yıl Ellerindeki Ethereum’u Neredeyse İki Katına Çıkardı!

Yüksek hacimli olup da en büyük zararı yaşayan kripto para birimleri ise, Bitcoin Cash ve Cardano oldu. İki kripto para birimi de sırasıyla 4,329 dolar ve 1,33 dolarlık zirvelerinin %97 civarı gerisined kaldı.

Lider Bitcoin ise 20.000 dolarlık zirvenin, yaklaşık %81 oranında gerisinde ve hala tam bir toparlanma veya toparlanma sinyali vermiyor. Top 15 içerisinde en iyi performans gösteren ise, Binance‘in her çeyrek dönemde yaptığı satın alma ve token yakma yöntemi ile istikrarlı ilerlemeye devam eden BNB oldu. Buna rağmen, kripto para piyasası BNB‘nin %73 civarında düşüş yaşamasına neden oldu.

2018 Bilançosu: Kripto Paraların Neredeyse Tamamı, En Yüksek Seviyelerinin Yüzde 90 Gerisine Düştü! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2018 Bilançosu: Kripto Paraların Neredeyse Tamamı, En Yüksek Seviyelerinin Yüzde 90 Gerisine Düştü! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte dünyaca ünlü şirketlerin yöneticilerinin Bitcoin öngörüleri 2019’da dikkatle takip edilmesi gereken 6 kripto para Çiçeği Burnunda Kripto Para Şirketi 12 Milyon Dolar Yatırım Topladı Bitcoin’deki Düzeltmelerle Ethereum 300 Doları Aşabilir mi? Bitcoin ve Ethereum Fiyatları Yeniden Yükseliyor SEC’ten Beklenen Haber Geldi! VanEck Bitcoin (BTC) ETF’si Yeniden Ertelendi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır