Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Gerilim Artıyor: Unocoin’in Diğer Kurucu Ortağı da Tutuklandı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Gerilim Artıyor: Unocoin’in Diğer Kurucu Ortağı da Tutuklandı!
Gerilim Artıyor: Unocoin’in Diğer Kurucu Ortağı da Tutuklandı!

2/2


2/2


Hindistan’ın en eski kripto para borsası Unocoin ile hükümet arasında yaşanan gerginlikte bir olay daha yaşandı. Hindistan basınında çıkan haberler göre, geçtiğimiz günlerde kurduğu Bitcoin ATM’sine el konulan borsanın, bir diğer kurucusu daha tutuklandı.


İlgili haber:
Hindistan’da Faaliyet Gösteren Unocoin Borsasının Yetkili İsmini, ATM Kurduğu Gerekçesiyle Tutukladı

Unocoin’in kurucu ortaklarından Harish BN’nin yakalanmasının ardından konuyla ilgili bir açıklama yapan ve yasa dışı bir iş yapmadıklarını savunan bir diğer kurucu ortak Sathvik Vishwanath da, çıkan haberlere göre göz altına alındı.

Vishwanath, kurucu ortağının yakalanmasından sonra, şu ifadeleri kullanmıştı:

”Şu anda Hindistan’da Şubat 2018’den bu yana süren bir yasak var. Bakanlıktan yapılan açıklama aslında son derece net. Kripto paralar için, yasal değil diyorlar. Bu, kripto paraların yasa dışı olduğu anlamına gelmiyor. Tam aksine, yatırım sorumluluklarının insanlarda olduğunu ve şu anda bu konuda bir regülasyon olmadığı ifadesini taşıyor. O sebeple bizlerin ATM kurarak yasa dışı bir iş yaptığını düşünmüyorum.”

Polis yetkilileri, Vishwanath’ın da ortağı Harish BN gibi ATM kurma ve yasa dışı iş yapma sebeplerinden ötürü göz altına alındığını açıklarken, durumun nereye gideceği ise ciddi bir merak konusu oldu.

Bankaların, Hindistan Merkez Bankası’ndan gelen talimatın ardından kripto para borsalarına hizmet vermeyi bırakmasının ardından ayakta kalabilmek için Bitcoin ATM’leri kuran Unocoin yetkilileri, bu gelen haberlerle şu anda ciddi bir sarsıntı yaşıyor. Bakalım önümüzdeki günlerde konuyla ilgili neler yaşanacak?

Gerilim Artıyor: Unocoin’in Diğer Kurucu Ortağı da Tutuklandı! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Gerilim Artıyor: Unocoin’in Diğer Kurucu Ortağı da Tutuklandı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Decred (DCR) Yarın Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsasında Listeleniyor Trump, sıkı bir Bitcoin savunucusunu Beyaz Saray’a atadı Belçika’nın Finansal Regülatörü Toplamda 120 Kripto Para Sitesini Kara Listeye Aldı! Sirin Labs Çalışan Kadrosunun Yüzde 15’ini İşten Çıkardı LedgerX CEO’su: Ether Vadelileri İçin Boşuna Beklemeyin Japonya’nın Dev Şirketi Blockchain Teknolojisini Deneyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır