Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Rusya Endüstri Birliği, Kripto Sertifika ve Eğitim Programı Başlatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Rusya Endüstri Birliği, Kripto Sertifika ve Eğitim Programı Başlatıyor
Rusya Endüstri Birliği, Kripto Sertifika ve Eğitim Programı Başlatıyor

© Reuters.  © Reuters.

Rusya Kripto Endüstrisi Birliği, resmi olarak yaptığı bir açıklamada bir tür kripto para birimi sertifika programı başlattığını duyurdu. Programa başvuranlar önce bir değerlendirmeden geçecek ve sahip oldukları bilgi seviyesine göre derecelendirilmiş sertifikalardan birisini almaya hak kazanacak. Alınan sertifikalar daha sonra birliğin internet sayfasından doğrulanabilecek ve orada saklanacak. Sertifika almak için gerekli bilgi birikimine veya puana erişemeyen kişilere ise kripto para birimleri ve blockchain hakkında eğitim verilecek.

Kripto Sertifika Programı
Rusya Kripto Endüstrisi ve Blockchain Birliği (Racib), 5 Eylül 2018 tarihinde gönüllü kripto sertifika programının detaylarını paylaştı.

Daha önce Rusya Kripto Para Birimi ve Blockchain Birliği olarak bilinen kurum, söz konusu isim değişikliğini 6 Eylül tarihinde yaptı ancak firmanın akronimini değiştirmedi.

İlk olarak kurumun başkan yardımcısı Andrei Grachev tarafından önerilen program, ”önümüzdeki bir kaç ay içerisinde tam olarak hayata geçirilecek.” RBC ilgili program hakkındaki kriterleri ve gereklilikleri Mayıs ayından itibaren koymaya başlamış ve program şu an ‘kısmen’ piyasaya sürüldü.

Yapılan açıklamaya göre sertifika sistemi içerisinde, ”raporlama, iş akışı, müşteri hizmeti, ödül sistemi, risk paylaşımı ve kazanç paylaşımı” konulu değerlendirmeler yapılacak. Yeterlilik değerlendirmesi hakkında ise başkan yardımcısı şu açıklamalarda bulundu:

”Yeterlilik değerlendirmesi şu kriterler üzerinden yapılacak: teknik analiz bilgisi, temel analiz bilgisi, anlam çözümlemesi, risk yönetimi bilgisi, para yönetimi bilgisi, trading stratejisi oluşturma bilgisi, planlama bilgisi, marj ticareti yetenekleri ve kendini kontrol etme yetenekleri.”

Yeterli bilgi birikimine sahip olmayan kişiler içinse, ücretsiz bir şekilde ilgili konularda eğitim verilecek.

Rusya Endüstri Birliği, Kripto Sertifika ve Eğitim Programı Başlatıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Rusya Endüstri Birliği, Kripto Sertifika ve Eğitim Programı Başlatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum girişiminde işten çıkarma dalgası Açıklanan kaldıraçlı işlemler özelliği sonrası Binance Coin 34 dolara yükseldi Doğru Bitcoin tahminleriyle bilinen analistten çarpıcı BTC tahmini geldi! Hapisten Çıkan Enron Eski CEO’su Gözünü Kripto Paralara Dikti! Elon Musk’ın Şirketinin Ürettiği Alev Makinesi Artık Bitcoin ile Satın Alınabiliyor Kripto Paralarınızı Güvenle Saklayabilmeniz İçin Üç İpucu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır