Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

G20’den Kripto Paralar İle İlgili Yeni Karar

Ana Sayfa » GÜNCEL » G20’den Kripto Paralar İle İlgili Yeni Karar
G20’den Kripto Paralar İle İlgili Yeni Karar

© Reuters.  © Reuters.

Her G20 Zirvesi’ne konu olan kripto paralar bu seferki zirvenin de konuları arasındaydı. Kripto paralar hakkında ülke liderleri çeşitli kararlar aldı.

Konu ile ilgili ülkeler kripto paralardan vergi alınması ile ilgili ortak bir çalışma başlatma amacıyla bir bildiri imzaladılar. İmzalanan bu deklarasyon ile kripto paralardan vergi alınabilmesi için uluslararası bir vergilendirme sistemi geliştirilmek isteniyor.

Özellikle dünya üzerindeki bazı kanunlar kripto paralar ile kurumsal işler yapan şirketlerden fiziksel bir teminat gösterilemediği için vergi alamıyor. Diğer emtialardan farklı olarak kripto paralar elle tutulamadığı için vergilendirmede sıkıntılar yaşanılabiliyor.

2020 yılına kadar bir vergilendirme sisteminin oluşturulacağı öngörülüyor.

Ayrıca kripto paralar üzerinden kara para aklama konusuna da değinilen zirvede ileriki dönemlerde bununla ilgili de önlemler alınacağını ifade edildi.

Daha önceki toplantılarda da kripto paraların dünya ekonomisi için bir risk teşkil etmediği fakat yine de temkinli bir şekilde yakından izlendiği söylenmişti. Kripto paralar ile ilgili G20 Zirve’sinde her zaman temkinli kararlar alındı ve asıl kararların alınması her zaman ileriki tarihlere atıldı.

Bu alınan kararları yorumlamak gerekirse 2020 yılına kadar vergilendirme sistemlerinin geliştirileceği kararı alınmasından, kripto paraların artık ülkeler için dünyanın bir parçası olarak görülüyor olduğunu çıkarabiliriz. Artık dünyadaki “kripto paralar bir balon” algısı, yerini “kripto paralar ile nasıl yaşayabiliriz” sorusuna bırakmış gibi görünüyor.

Bu içerik bitcoinsistemi.com‘da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

G20’den Kripto Paralar İle İlgili Yeni Karar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Usta analist, Bitcoin’in Ağustos’u hangi seviye ile kapatacağını açıkladı ”Bitcoin Uzun Vadede 50.000 Doları Geçebilir” Milyarder Jihan Wu: Bitcoin Cash Topluluğu CSW’yi Dışarı Atmaya Uğraşıyor Diar: Kurumsal Yatırımcılar, OTC Bitcoin Piyasasına Yönelmeye Başladı Justin Sun: Binance’ın Zararını Karşılamaya Hazırım Binance CEO’su CZ’den, Justin Sun’a Övgü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır