Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı”

Ana Sayfa » GÜNCEL » G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı”
G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı”

© Reuters.  G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı”© Reuters. G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı”

G20 ülkeleri, kripto para biriminin vergilendirilmesi ve kara para aklama ile mücadele düzenlemesi çağrısında bulundu.

G20 liderleri tarafından ortaklaşa sunulan bir belgenin nihai metni, sınır ötesi elektronik ödeme hizmetleri için bir vergi sisteminin gerekliliğini belirtiyor.

Makale, mevcut yasalara göre, Japonya’da bir fabrika veya başka bir üssü bulunmayan yabancı şirketlerin yerel yönetim tarafından vergilendirilemeyeceğini belirtiyor. Ayrıca makalede; G20 liderlerinin sınır ötesi elektronik servisler için bir vergi sistemi kurulması konusu üzerine çalıştıkları da belirtiliyor.

Bu haftasonu Arjantin, Buenos Aires‘de bir araya gelen üye devletlerin, bu konu üzerinde iş birliği içinde olduklarını ve 2019’da Japonya’nın zirvenin başkanı olacağı zirvede sorunu ele alacakları bildirildi. Düzenlemelerin nihai bir versiyonun, her üye devletten gelen teklifler değerlendirildikten sonra, 2020 yılında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kripto para yatırım uygulaması Circle’ın CEO’su, kripto endüstrisinin “G20 seviyesinde normalleşme” çağrısında bulunmuştu.

Temmuz ayında ise Fransa maliye bakanı Bruno Le Maire, bu haftasonu yapılan G20 zirvesinde kripto paralarla ilgili genel bir tartışma başlatılmasını istemişti.

Le Maire, “Spekülasyon riski olduğu için Bitcoin sorusu üzerine, liderler ile hep birlikte tartışacağız” dedi.

G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı” isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

G20 Ülke Liderlerinden “Kripto Para Birimlerini Vergilendirme Çağrısı” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

IOTA yeni yol haritası ayrıntılarını yayınladı Yorum: Ripple Konferansı’nda Clinton’ın Dedikleri Değil, Varlığı Önemli Mevcut Bitcoin trendiyle 20 bin dolarlık efsanevi ralli arasında kusursuz benzerlik! Berry Silbert: Bitcoin Cash Forku İnsanların Dikkatini Dağıttı, Piyasaya Zarar Verdi Bitcoin Fiyatında Karar Anı: Ayılar mı Kazanacak Boğalar mı? ABD’nin Dev Gıda Şirketi Ürünlerini Blockchain ile Takip Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır