Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İlk Bitcoin Teminatlı Kredi, Kanada’da Verildi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İlk Bitcoin Teminatlı Kredi, Kanada’da Verildi!
İlk Bitcoin Teminatlı Kredi, Kanada’da Verildi!Kripto para birimi sahiplerinin ellerindeki varlıkları zarar edercesine satmalarının önüne geçip onlara maddi finansman sağlamayı amaçlayan kripto para teminatlı kredilerin Bitcoin ile olanı, ilk defa Kanada‘da verildi.

Bitcoin Kredisi Ezber Bozacak
Kredi bir Bitcoin ödeme hizmetleri şirketi olan Bylls‘e verildi. Şirketin CEO’su Francis Pouliot‘a göre, verilen Bitcoin teminatlı kredi şirketin elinde tuttuğu Bitcoin sermayesinin sayesinde ciddi sorunları çözmeye yaradı.

”Bitcoin’den elde ettiğimiz kazançları tutmamızı sağlayan bu hizmeti kullanan ilk şirket olduğumuz için oldukça heyecanlıyız. Bu ezber bozan bir olay.”

CEO buna ek olarak kripto para teminatlı kredilerin vergi konusunda çok daha avantajlı olabileceğini de vurguladı. Konu hakkında açıklama yapan bir diğer isim olan Ledn CSO’su Mauricio Di Bartolomeo  şunları aktardı:

”Ledn’in verdiği krediler likiditeye ulaşma konusunda vergi açısından daha avantajlı olabilir çünkü bir yandan Bitcoin satıcıları ellerindeki kripto parayı satınca vergiye maruz kalıyorlar ve diğer yandan Ledn kredileri için yapılan faiz ödemeleri de vergiden düşülebilir.”

Krediyi veren Ledn firması Kanada içerisinde Bitcoin teminatlı kredi kullanan ilk kurum olmasına rağmen, küresel ölçekte bu işe girişen ilk işletme değil. Kendi ICO’sunu yapma aşamasında olan başka bir kredi verme şirketi de InLock olarak bilinmekte. Firmanın CEO’su Csaba Csabai, bu yeni kredi verme yönteminin çok fazla fırsatlar sunduğunu ancak henüz finansal kurumlar tarafından tam anlamıyla fark edilmediğini aktardı.

İlk Bitcoin Teminatlı Kredi, Kanada’da Verildi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İlk Bitcoin Teminatlı Kredi, Kanada’da Verildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Cash Bölünmesi Öncesi Kripto Para Borsası Poloniex’ten Trading Açıklaması Overstock’un Blockchain Firması tZero, Eski MasterCard Yöneticisini Bünyesine Kattı Her şeylerini satarak Bitcoin’e yatıran “Bitcoin Ailesi” Türkiye’de Bitcoin Rallisi Yakın mı? Ethereum’da Büyük Yükseliş Kapıda mı? Dev Ripple (XRP) Balinaları Harekete Geçti, Yeni Bitcoin ETF’si Geliyor, Ethereum’dan İki Şirkete Yatırım: Öne Çıkan TRON, Stellar ve Litecoin Haberleri Kripto Para Borsası Cryptopia 70 Koini Platformdan Kaldırıyor! Bazı Koinler İçin Çekim İşlemi Yapılmayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır