Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten Danışmanlık Alacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten Danışmanlık Alacak
Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten Danışmanlık Alacak

© Reuters.  © Reuters.

Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten danışmanlık yardımı alacak. Blockchain araştırma şirketi Chainalysis, Binance ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu danışmanlık hizmeti Binance’a ne kazandıracak?

Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten Danışmanlık Hizmeti AlacakŞu anda dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, uluslararası kripto piyasalarında giderek daha çok yaygınlaşıyor. Ancak, anti-kara para aklama (anti-money laundering-AML) ve müşterini tanı (know-your-customer-KYC) prensiplerine uyum sağlaması gerekiyor. Bu prensiplere uyum sağlamak adına, Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten danışmanlık hizmeti konusunda yardım alacak. Bu danışmanlık hizmeti şüpheli işlemlerin tespit edilmesinin geliştirilmesine yönelik olacak.

Chainalysis güvenlik ve KYC sürecindeki sorunları çözmede oldukça iddialı. Bu şirket, Binance platformunda gerçekleştirilen her işlemin kaynağını takip etmek için gerçek zamanlı izlemenin kullanılması yoluyla bu süreci kolaylaştıracağını iddia ediyor. Basında, KYT (know-your-transaction) olarak bilinen çözüm sürecinin ilk sürümünün Nisan ayında başladığı açıklandı.

Binance: KYC ve AML Prensiblerine Uyum Sağlamak Küresel Kabul İçin ÖnemliJonathan Levin, Chainalysis’in kurucu ortağı ve COO’su basın açıklamasında şunları ekledi:

“Büyük küçük bütün kripto para şirketleri, aynı zorluklarla karşılaşıyor. Düzenleyicilerin, finansal kurumların ve kullanıcıların güvenini kazanma bu zorlukların başında geliyor. Binance’in dünya standartlarında AML uyumluluk programları oluşturmak adına bu zorlukları aşacağına inanıyoruz. Çünkü, küresel çapta düzenleyicileri memnun etmek ve büyük finansal kurumlara güven vermek için tüm bu sorunların üstesinden gelmesi gerekiyor. ”

2018’de, P2P borsası Localbitcoins dahil olmak üzere çeşitli tanınmış borsa platformları ek uyum tedbirleri uyguladı. Bu platformlardan bazıları gizlilik değerine önem veren kripto para kullanıcılarıyla ters düşmüştür. Bu platformlardan biri olan kripto borsası ShapeShift, Eylül ayında bir üyelik programı başlattı. Bu program, yavaş yavaş temel kişisel bilgilerin sağlanmasını zorunlu hale getirecek. Bu tedbirler kripto piyasasında gizliliğe önem veren kullanıcıların hoşuna gitmese de Binance, bu tür önlemlerin şirket’in büyümesi için gerekli olduğunu ifade etti.

AML ve KYC kurallarına ilişkin kendi uygulamalarını açıklayan Binance CFO’su Wei Zhou,

“Vizyonumuz, bir blockchain sistemi için altyapı sağlamak ve küresel anlamda parasal özgürlüğü artırmaktır. Ve tabi ki, vizyonumuzu gerçekleştirirken hizmet sunduğumuz ülkelerdeki düzenleyici politikalara da bağlı kalıyoruz.”

Binance KYT-KYC-AML prensiplerine uyum sağlamanın küresel kabul için önemli olduğunu vurgulayarak bu süreçleri Chainalysis yardımı ile etkili bir şekilde gerçekleştireceklerini ifade etti.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Borsası Binance Güvenlik ve KYC Sürecine Chainalysis’ten Danışmanlık Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Bitcoin Fiyatını En Çok Etkileyen, Amerika Değil Asya Piyasası! Güney Kore’de Blockchain Ödeme Sistemi Geliştirildi Bankacılık devinden kritik Ripple (XRP) raporu CME Bitcoin vadelileri 28 Aralık’ta teslim edilecek… BTC için olası etkileri ne olabilir? Ethereum, Google Adsense Tarafından Kara Listeye mi Alındı Bayram Bitcoin İçin Kötü Geçiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır