Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Fransa, Madencilerin Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Fransa, Madencilerin Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapabilir
Fransa, Madencilerin Elektrik Fiyatlarına İndirim YapabilirKripto para piyasaları her ne kadar ciddi düşüşler yaşasa da, Avrupa’nın ve dünyanın en önde gelen ülkeleri, bu gelecek yarışında geride kalmamak için geri planda çok yoğun çalışmalar yürütüyor.

Bunlardan birisi de, son dönemde gündemi daha çok protestolar ve olaylar ile meşgul eden Fransa. Fransız basınında çıkan haberlere göre, iki Fransız yetkili, kripto para madencilerine özel elektrik tarifesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Eğer onaylanırsa, kripto para madencilerine daha ucuzdan elektrik satışı sağlayacak olan gelişme ile ilgili hazırlakları yürüten isimler ise Michel Mis ve Laure de La Raudiere. Madenciliğin elektrik tüketiminin farkında olduklarını ifade eden ikili, buna karşın bu faaliyetin ekonomi ve çevre dostu olarak sürdürülebileceğini ve bunun yapıldığı takdirde, işin Fransa’ya çok olumlu yansıyacağını belirtiyor.

Jean Michel Mis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kripto para madencilerinin dünyanın çeşitli yerlerine dağıldığını ifade ederken, sektörün esas isimlerinin ise genelde Çin ya da ABD’de yerleştiğini söyledi. Mis, sözlerine şunları ekledi:

”Fransa olarak kendi madencilik tesislerimizi, kendi ülkemizde kurmalıyız. Bu sayede yarışta geride kalmamış oluruz ve lider ülke olma özelliğimizi bu sektöre de taşıyabiliriz.”

Fransa, şu anda enerji ihtiyacını gidermek için uygun maliyetli bir seçenek olan nükleer enerji metodunu seçmiş durumda. Ülkede üretilen toplam elektriğin yaklaşık yüzde 70’ini, 60 adet nükleer reaktör üretiyor. Ülkede elektrik fiyatı ise ortalama KwH başına 0.19 dolar.

Fransa, Madencilerin Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapabilir isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Fransa, Madencilerin Elektrik Fiyatlarına İndirim Yapabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Cardano 15% düşüşle 0,029929 seviyesinin altına geriledi Bakkt Bitcoin teslimatlarında büyük sıçrama: %1625 Kevin O’Leary: Bitcoin İşe Yaramaz Bir Para Birimidir Binance Güçlü Altcoin İçin BNB ve USDT Piyasalarını Harekete Geçirdi Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor 2019 Ocak Ayı Kripto Paralar İçin İyi Geçmeyebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır