Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Forbes yazarına göre Bitcoin ve diğer kripto paralar cehennemi görebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Forbes yazarına göre Bitcoin ve diğer kripto paralar cehennemi görebilir
Forbes yazarına göre Bitcoin ve diğer kripto paralar cehennemi görebilir

2/2


2/2

Forbes yazarına göre Bitcoin ve diğer kripto paraları zor günler bekliyor. Sadece bugün bile Bitcoin, Ripple ve Ethereum’da %6’nin üzerinde düşüş görüldü.

Forbes yazarına göre Bitcoin ve diğer kripto paralar cehennemi görebilirForbes yazarına göre Bitcoin ve önemli kripto para birimleri Ripple (XRP), Ethereum, Bitcoin Cash, Stellar ve Litecoin, yatırımcılar kripto paraların geleceğine dair birçok ciddi uyarıdan dolayı üzüntü içinde iken son 24 saat içinde yeniden düştü.

Bitcoin Cash sert çatalı, geçen haftaki aşırı satışlar için suçlandı. Bitcoin, Ripple ve Ethereum, milyarlarca dolar değer kaybetti. Bu da birçok analistin ve grubun, para birimi ve tasarruf aracı olarak karmaşık niteliğinden ve uygunsuzluğundan dolayı kripto para birimlerini kötülemesine neden oldu.

Geçen haftadaki aşırı şatışlardan sonra, Bitcoin fiyatı 5,500 $ civarında destek buldu. Ancak şu anda tekrar düşüyor. Son 24 saatte %7’lik bir düşüş gösteren Bitcoin fiyatı, 5,223 $’a kadar düştü.


Geçtiğimiz Aralık ayında neredeyse 20,000 $ seviyesinde işlem gören Bitcoin, geçen hafta keskin bir düşüş yaşadı ve zirveden yaklaşık %70 düştü. Ani dengesizlik, Bitcoin’in ana akım tarafından benimsenmesini umanlara bir darbe oldu.

Muhasebe devi KPMG şirketi geçen hafta, gerçek para birimleri olarak sınıflandırılmaya hazır olmayan Bitcoin ve diğer kripto para birimleri konusunda uyardı. KPMG, Bitcoin’i bir tasarruf aracı olarak kullanmanın alaycı şekilde aptalca bir iş olduğunu söyledi.

KPMG, kripto para birimleri ve ilgili varlıkların başarılı olması için kurumsallaşmanın gerekliliğini belirtiyor. KPMG, bunun, bu yıl gerçekleşmesi beklenen bir şey olduğunu, ancak dünya bankaları ve finans kurumlarının, düzenleyicilerin ilk önce nasıl hareket edeceğini görmek için kenarda bekledikleri için gerçekleşemediğini tespit etti.

KPMG’ye göre, kurumsallaşma, fintech şirketlerinin, bankaların, ödeme kurumlarının, borsaların, aracı kurumların ve bir sektördeki diğer kurumların geniş çaplı katılımıdır.

KPMG baş ekonomisti Constance Hunter:

“Daha geniş finansal hizmet ekosisteminden daha fazla katılım, tokenize ekonomi için güven ve ölçek kazandırmaya ve kripto pazarının büyümesine ve olgunlaşmasına yardım edecektir.”

Ayrıca Hunter şunları eklei:

“Bir an için bir kişinin veya kurumun kripto para birimi ile kredi aldığını ya da borçlandığını düşünün. Kripto paranın değeri şu anda geri ödeme garantisi verilemeyecek kadar çok istikrarsız. Bu şartlar altında, ne kredi verenler ne de borçlular kripto para cinsinden işlem yapma riskini almaya istekli olmaz.”

Bloomberg‘in anketinde yer alan analistler, Bitcoin ile ilgili olumsuz görüşlerini ekleyerek, Bitcoin fiyatının şu anki seviyelerden %70’in üzerinde bir düşüşle 1,500 $’a kadar düşebileceğini öngörüyorlar.

İkigai yatırım fonunun kurucusu Travis Kling:

“Dün gece iyi uyuyamadım. Küçük bir şans var. Tahmin etmek zor. Bitcoin Cash ile ilgili olarak, tüm kripto pazarını etkileyebilecek gerçekten kötü bir şey olabilir.”

Bloomberg analisti Mike McGlone:

“Birkaç hafta önce eski günlerde oynayan spekülatif alış emirleri ile piyasada çıkış görüldü ve market ofsaytta kaldı. Uzun bir ayı piyasası olacak.”


Başka bir yerde, “Bitcoin’in tekrarlanan parçalanması uzun vadeli değerinin altını oyuyor” başlıklı bir yazıda, uzun zamandır kripto para eleştirileri yazan Financial Times‘dan gazeteci Jemima Kelly şöyle yazdı:

“Arz ve talep yasaları uyarınca: Sonsuz çoğaltılabilecek bir şeyin uzun vadeli değeri olmamalı. Böyle bir şeyi pazarlamaya çalışan herkes aslında sıcak hava satmaya çalışıyor.”

Kaynak: Forbes

Diğer haberler için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Forbes yazarına göre Bitcoin ve diğer kripto paralar cehennemi görebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İngiltere’nin en eski kripto para borsası Ether’i liste dışı ediyor Bitcoin ‘Tekrardan’ 3.300 Dolar Altına İndi – Düşüşün Sebebi Ne? XRP Fiyatı Yüzde 2 Düştü! Holochain Uygulamaları İçin Gaza Basıldı Bu Grafiklere Göre Ripple (XRP) Rallisi Çok Yakında Gerçekleşebilir! Stellar’ın kurucusu TRON’a yüklendi: Tam bir çöp

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır