Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Federal Rezerv Bankası Yetkilisi: Blockchain ve Kripto, Finansal Hizmetler İçin Kilit Rol Oynayacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Federal Rezerv Bankası Yetkilisi: Blockchain ve Kripto, Finansal Hizmetler İçin Kilit Rol Oynayacak
Federal Rezerv Bankası Yetkilisi: Blockchain ve Kripto, Finansal Hizmetler İçin Kilit Rol Oynayacak

© Reuters.  © Reuters.

12 Eylül tarihinde, Fintech Unbound 2018 isimli CATO zirvesinde, bir çok fintech endüstrisi uzmanı ve düzenleyici kurum yetkilisi, havale ve para transfer sektörü ile ilgili görüşlerini paylaşmak için bir araya geldi. Bunların arasında, San Francisco Federal Rezerv Bankası Fintech Müdürü Gerry Tsai ve üst düzey Ripple yetkilisi Ryan Zagona de yer aldı. İkili, blockchain teknolojisinin para transferi sektörüne getirdiği avantajlardan ve dezavantajlardan bahsetti.

Tsai, bir çok firma tarafından daha iyi bir fintech endüstrisi inşa etmek adına blockchain’e geçiş konusunda, kendisinin yeniliği desteklediği yorumunda bulundu.

Buna rağmen, fintech alanında ve özellikle ABD içerisinde yapılan inovasyonların, yeni alt yapılarla yapılmasına çok da gerek olmadığını vurguladı. Başarılı yöneticiye göre söz konusu inovasyonlar daha çok mevcut ödeme kanallarının çok daha erişilebilir hale getirilmesi için kullanıcı tecrübesi ve verimlilik konularına odaklanmalı. Bu sebeple Tsai’ye göre şu sıralar küresel havale sistemleri içerisinde blockchain ile doldurulabilecek çok büyük bir boşluk mevcut.

Kendisi daha sonra genel olarak kripto ve blockchain hakkında yorumlarda bulundu:

”Bence şu an yaşanılan şey, blockchain ve kriptonun finansal hizmetler için bir üst nesil alt yapıda kilit rol oynayacağının fark edilmeye başlanması olayı. Ülkeler de bunun farkına vardı ve küresel finans başkenti olmak adına bu alandaki potansiyeli kullanmaya çalışıyorlar.”

Rezerv Bankası yetkilisine göre, şu an blockchain sektörü ile ilgili önde gelen yerlerin arasında, ABD, Londra, Hong Kong, Çin, Singapur ve Avustralya yer alıyor. Ancak Ripple yetkilisi Zagone’un ifadesine göre, toplam blockchain ve fintech odaklı eleman sayısında İngiltere, diğer şehirleri ciddi anlamda geride bırakıp, Hong Kong, Singapur ve Avustralya’nın üçünün toplamından daha fazla çalışan nüfusuna sahip.

Federal Rezerv Bankası Yetkilisi: Blockchain ve Kripto, Finansal Hizmetler İçin Kilit Rol Oynayacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Federal Rezerv Bankası Yetkilisi: Blockchain ve Kripto, Finansal Hizmetler İçin Kilit Rol Oynayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’in Bitcoin Hakimiyeti Ripple’ın İşine Yarayacak. Trump Mevcut Durumdan Rahatsız Bitcoin’e Ne Oluyor? Piyasa Analisti Selcoin’e Göre Bitcoin Makul Düzeltmesini Yapıyor! Bitcoin Cash’te kriz: Yeni blok tam 5 saat gecikti Japonya G7 Yaklaşırken Facebook Libra’nın Etkisini Araştırıyor Vinny Lingham’ın Bitcoin Yorumu 20.000 Doları Görecek, Sonra 100 Dolara Mı Düşecek..? Satoshi Nakamoto avı sürüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır