Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor
Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor

© Reuters.  Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor© Reuters. Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor

Japonya, kripto para birimi borsaları için pozitif bir düzenleyici ekosistem oluşturuyor. Yeni ve mevcut şirketler için kuralların sıkılaştırılması büyük bir adım. FSA (Finansal Servisler Ajansı), Japon pazarına girmek isteyen kripto para birimi borsaları için yeni kurallar getiriyor.

FSA Geleceği Öngüroyor

Kripto paralar, Japonya’da sıcak birer emtiadır. Olumlu düzenleyici gelişmeler sayesinde, Bitcoin ve altcoinlere olan talep artmaya devam ediyor. Artan kripto para borsaları için bu, keşfedilmesi gereken çok sayıda yeni iş fırsatı yaratıyor. Büyüme tüm şirketler için, Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından getirilen kurallara uyuyorsa gerçekleşebilecek.

Bu haftanın başlarında FSA, açık ve gelecekte açılacak şirketlerin katı kurallara uymak zorunda kalmasını sağladı. Kripto para endüstrisi için bu olumlu bir gelişme. Bu yılın başlarında Japonya, kripto para birimi borsalarına sıkı doğrulama ve lisanslama süreçlerinden geçmelerini gerektiren düzenlemeler getirmişti. Yeni uygulamalar biraz gözden geçirilmiş bir tarama sürecinden geçecek olsa da, bu kurallar öngörülebilir gelecekte geçerli kalacak.

Yeni gereksinimler, diğer şeylerin yanı sıra yönetim kurulu toplantı tutanaklarını içeriyor. FSA, tüm borsaların müşteri fonlarını güvende tutmak için gerekli önlemleri alacağını doğrulamak niyetinde. Ayrıca, ticaret platformlarının finansal sağlıklarını her zaman sürdürmeleri gerekiyor.

Kripto Paraların Gelecekteki Büyümesi

Japonya’nın FSA’sı yeni kripto para değişim platformu başvurularını ilk kez tarayacak. İşlem, bu yılın başında Coincheck borsasının hacklenmesinden sonra süresiz olarak askıya alınmıştı. Tüm bu yeni gelişmeler çok daha güçlü bir ekosistem ortaya çıkması ile sonuçlandı. Bitcoin ve altcoinlere daha fazla meşruiyet getirmek, Japon hükümeti için hala en önemli öncelik.

FSA, kripto paraların nasıl düzenlenmesi gerektiğini belirler. Tüm servis sağlayıcıların bir takım kurallara uyması gerekir. Bu kuralların esnek olması, piyasa koşullarına ve endüstri büyümesine bağlı olarak değişmesi gerekiyor. Şimdiye kadar, Japonya’da uygulanan tüm değişiklikler olumlu sonuçlardan daha fazlasını verdi. Gelecek yıllarda benzer bir ekosistem inşa etmek artık diğer ülkelere kalmış durumda.

Şu anda çoğu ülke Bitcoin’i düzenlemeye devam ediyor. Hindistan bu alanda kararını veren ilk ülke. Kripto paranın kaderini belirlemek için 11 Eylül’de bir yüksek mahkeme duruşması yapılacak. Kimse sonucun tam olarak ne olacağını bilmese de kripto para yasağı hala büyük bir olasılık görülüyor. Böyle bir sonuç, kripto para endüstrisi için çok talihsiz olabilir.

Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya, Kripto Para Borsaları için Yeni Düzenlemeler Getiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Yatırımcı Novogratz: Bitcoin, Bir Uyuşturucu Gibi Bitcoin cüzdanını kaptırmamak için direnen adam silahla vuruldu Kripto Piyasaları Sakin; Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Blockchain’i Onaylıyor Kripto Para Borsasının Banka Hesabına Bloke Koyan Santander Tazminat Ödeyecek TRON’un yaklaşan etkinliğinin yıldızı Kobe Bryant Ethereum konferansına katılan bir kişide koronavirüs çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır