Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Factom durdurulamıyor – Yüzde 38 artışla dikkatleri üzerine çekti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Factom durdurulamıyor – Yüzde 38 artışla dikkatleri üzerine çekti
Factom durdurulamıyor – Yüzde 38 artışla dikkatleri üzerine çekti

© Reuters.  © Reuters.

Factom durdurulamıyor desek yanlış bir söz söylememiş oluruz. Diğer neredeyse tüm kripto paraların astronomik değer kayıpları yaşamalarında rağmen Factom çok iyi kârlar bıraktı.

Factom DurdurulamıyorNeredeyse tüm kripto paraların momentum kaybettiği 2018 yılı son çeyreğinde akıntıya karşı ilerleyen bir kripto para var: Factom (FCT). Coin elbette tarihinde gördüğü en yüksek değer olan 65 dolardan bir hayli uzakta. FCT gün önceki değeri 5.84 dolardı. Bugün ise 12.01 doları gördü. İşin garibi momentum henüz sönümlenmiş görünmüyor

Yazı yayına hazırlandığı gönemde FCT fiyatı bir miktar gerileyerek 10.38 dolara inmişti. 24 saatlik kâr düzeyi ise %15.81 idi. Birincil itki dalgaları ile harekete geçen fiyat grafiği bu tarz düzeltmelerle yoluna devam eder. Lakin her seferinde daha yüksek zirve ve daha yüksek dip noktaları yaparak ilerler. Bu da yükselişin devam edeceğinini habercisi olur. Factom’da yaşanan da aynen bu.

FCT dolar karşısında %38’lik bir yükseliş sağlamış olmasına rağmen BTC karşısında ancak %28’lik yükseliş elde edebildi. Bunda son 24 saatte BTC’nin USD karşısında bir miktar mevzi kazanmış olmasının payı var. Son yaşanan fiyat düşüşünde kısmen de olsa düzeltme hareketi geldi ve fiyatları yeniden 4000 dolar bölgesine taşıdı.

Factom’daki gariplikler kendini günlük ticaret hacimleri skalasında da gösteriyor. 11 Kasım günündeki işlem hacmi 36 bin dolar iken bu rakam 14 Kasım’da 559 bin dolara, ertesi gün ise 1.6 milyon dolara çıktı. 19 Kasım tarihinde ise tam 4.5 milyon dolarlık işlem hacmi oluştu. Şimdilerde hala 2 milyon doların üzerinde seyretmeye devam ediyor. Bu da momentumun hala korunduğunun işareti.

(İlgili: Ayı piyasasının izlerini tamamen silen önemli 2 altcoin!)

Fiyatları Ne Tetikledi?FCT fiyat artışının baş etmenlerinden biri Coincheck. Japonya’nın en büyük kripto borsalarından olan Coincheck 2018 başlarında hacklenmişti. Kullanıcılar firmanın kriz anında para çekme işlemlerini dondurması yüzünden zarar ettiklerini iddia ederek firmayı dava yağmuruna tutmuşlardı.

Firma yavaş da olsa zararları tanzim etmeye başladı. Listelediği kripto paralardan en son FCT ve XRP için yeniden hizmet vermeye başladı. Bu gelişme önümüzdeki dönemde FCT’nin Japonya’dan büyük miktarda işlem hacmi desteği alacağına işaret ediyor.

Buna ilaveten Medicine Ventures ve Factom arasında dikkate değer ortaklık anlaşmaları imzalandığını müşahade ediyoruz. Overstock’un blockchain teknolojisine daha fazla odaklanmayı planladığı düşünülürse, bu ortaklığın anlamı daha doğru okunabilir.

(İlgili: Belirsiz pazar görünümüne rağmen Factom bir haftada %79 artış gösterdi, Factom neden yükseliyor?)

FCT Teknik Fiyat AnaliziFiyatlara teknik analiz penceresinden bakacak olursak şunları ifade edebiliriz. Mevcut fiyat hareketinin bir sonaki hedefinin 0.0057 BTC olduğu görülüyor. Bu ise FCT fiyatında %100 lük bir artışı da gerekli kılıyor. Aşağıda paylaştığımız analize göre ideal satış bölgesi olan 0.0057 BTC ulaşılamaz bir noktada değil.

Bu şartlar altında diğer neredeyse tüm kripto paraların şiddetli sarsıntılarla yerle bir olduğu bir dönemde FCT fiyatındaki bu hareketlilik takdire şayan görülüyor. Factom durdurulamıyor dediğimiz günlerden Bitcoin durdurulamıyor diyeceğimiz günlere geçtiğimizde hepimizin yüzü gülecek. Çünkü Bitcoin’in yükselmesi demek devamında neredeyse tüm kripto paraların değer kazanması demek.

Factom hakkında daha fazlası için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Factom durdurulamıyor – Yüzde 38 artışla dikkatleri üzerine çekti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Bloomberg: Altcoin sezonu ufukta olabilir Dolar’dan 2019 Rekoru Ünlü Kriptograf: Bitcoin, Değer Saklama Aracı Olmaya Çok Uygun Kraken Alt Yapı Sorunları Yaşıyor Tronun YENİ Ürünleri Fiyat Artışının Gerçek Nedeni. TronGrid, TronStudio vb

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır