Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Sektörü Kızıla Boyandı: Bitcoin Tekrardan 4.000 Dolar Altına Çekildi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Sektörü Kızıla Boyandı: Bitcoin Tekrardan 4.000 Dolar Altına Çekildi
Kripto Para Sektörü Kızıla Boyandı: Bitcoin Tekrardan 4.000 Dolar Altına Çekildi

2/2


2/2


Kripto para piyasası özellikle geçtiğimiz iki gündür inanılmaz bir yükselişle neredeyse bütün kripto para yatırımcılarına kazanç sağlamıştı. Lider kripto para birimi Bitcoin, hafta sonu gerilediği 3.700 seviyesinden, bir anlık ivme ile 4.200 dolara hatta bazı kripto para borsalarında 4.300 dolara kadar çıktı ve yanında bir çok diğer kripto para birimini de bu yeşil tabloya taşıdı.

Son yükselişte şüphesiz en çok konuşulan kripto para birimlerinden olan Ethereum ile XRP, basın saatine göre yaşanan düşüşten de yine en çok etkilenen isimlerden ikisi oldu. Özellikle Aralık ayı içerisinde çok dalgalı bir görüntü çizen piyasa, Ethereum‘un fiyatını 80 dolara kadar indirirken, dün 160 dolara kadar çıkardı ve neredeyse %100’lük bir yükseliş yaşanmasına neden oldu.


Basın saatine göre neredeyse bütün kripto para sektörü tekrardan kızıla boyandı ve lider Bitcoin 3.838 dolardan el değiştirmekte. Toplam piyasa hacmi 66 milyar dolara kadar gerileyen Bitcoin için, piyasa hacmi açısından top 10 kripto para birimine kıyasla iyi bir görüntü çiziyor bile denilebilir.

Geçtiğimiz günlerde 0.47 dolara kadar yükselen XRP, %11 civarı düşüş ile tekrardan 0.38 dolara düşerken, Ethereum ise %13’lük düşüş ile 128 dolardan el değiştiriyor. Bitcoin Cash ise %23’lük düşüş ile tekrardan 160 dolara gerilerken, BCH hard fork’u Bitcoin SV de en çok kaybedenler arasında. Bitcoin SV basın saatine göre %17 düşüş yaşıyor ve 100 dolar altına indi. Genellikle boğa piyasasında inanılmaz yükselişler elde eden Bitcoin Cash ve Bitcoin SV, bu gibi küçük çaplı düzeltmelerde de aynı oranda düşüş yaşamakta ve son dönemlerin en dalgalı kripto para birimleri olarak öne çıkmakta.

Kripto Para Sektörü Kızıla Boyandı: Bitcoin Tekrardan 4.000 Dolar Altına Çekildi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Sektörü Kızıla Boyandı: Bitcoin Tekrardan 4.000 Dolar Altına Çekildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Maker (MKR) Yakaladığı Büyük Çıkışı Sürdürüyor Bahreyn’den Hindistan’daki Fintech Şirketlerine Davet Var Binance CEO’sunun ”kripto para işlem hacmi” açıklaması yaşanan dramı ortaya koyuyor! Roger Ver: Bitcoin.com Kendi Borsasını Kurabilir Binance Hack Olayı Sonrası: Borsalar, KYC ve AML Uyumları İçin Ne Yapıyor, Bunlar Sektör İçin Gerekli mi? Ripple’dan sonra Stellar’da mı sıra? XRP ve XLM arasındaki korelasyon

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır