Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nicolas Maduro Açıkladı: Venezuela 2019 Yılında Petro Karşılığında Petrol Satacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nicolas Maduro Açıkladı: Venezuela 2019 Yılında Petro Karşılığında Petrol Satacak
Nicolas Maduro Açıkladı: Venezuela 2019 Yılında Petro Karşılığında Petrol SatacakVenezuela’nın tartışmalı lideri Nicolas Maduro, ülkenin ABD dolarından korunmak için çok fazla eleştiri alan kripto para birimi Petro‘yu kullanacağını açıkladı.

Hükümete ait yayın organlarından TeleSUR‘un geçtiğimiz Perşembe günü yayınladığı bir habere göre, Venezuela başkanı Maduro bu hamlenin doların endüstrideki egemenliğini azaltmak ve küresel piyasayı çeşitlendirmek için yapılmış bir hamle olduğunu vurguladı.

Haberde yer alan Maduro’nun konuşmasının ilgili kısmı ise şu şekilde:

”2019 yılında, petrolün, petro ile satılması gibi bir planımız var ve bu şekilde Washington’un elitleri tarafından kullanılan bir para biriminden kendimizi kurtaracağız.”

Haberde belirtilene göre başkanın ABD tarafından konulan yaptırımların etkisinden kurtulup ülke ekonomisini kalkındırmak için altı yıllık bir finansal planı var ve planın başrolünde de petro yer almakta. Maduro’nun ilgili finansal planı bu haftanın başlarında Rusya başkanı Vladimir Putin ile Moskova’da yaptığı toplantıdan sonra açıklaması ise başka ilgi çeken bir detay olarak öne çıkmakta.

Rusya’nın şimdiden petrol alım satımını Çin Yuanı ile yaptığını belirten Maduro, Venezuela’nın da kendi petrol ürünlerini petro ile satmaya başlayacağını ifade etti. Söz konusu ulusal kripto para birimi geçtiğimiz tarihlerde piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, hala buna ait herhangi bir kripto para cüzdanı yok. Bunun da ötesinde, Petro satın alan vatandaşlar buna aktif olarak sahip olmak yerine, sadece bir sertifika ile yetinmek zorunda.

Bazılarına göre Petro sadece hükümetin kara para aklamak için kullandığı bir yöntem.

Nicolas Maduro Açıkladı: Venezuela 2019 Yılında Petro Karşılığında Petrol Satacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nicolas Maduro Açıkladı: Venezuela 2019 Yılında Petro Karşılığında Petrol Satacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Wright: Bitcoin SV, Eşler Arası İnternet Ödemeleri Konusunda Devrim Yapacak! ICO Projelerinin Değeri Ortalama Olarak Yüzde 95 Düştü ve Düşüş Devam Edebilir Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı Yaptı XRP 0,08% düşüşle 0,29998 seviyesinin altına geriledi Coinmarketcap “Sahte Hacim” İddialarını Yanıtladı, Yeni Adımlar Attı Çift Haneli Yükseliş Yaşayan 0x, Çift Haneli Düşüşe Geçti! – Coinbase Olayının Perde Arkası Tam Olarak Ne?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır