Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Facebook, WhatsApp Kullanıcıları İçin Bir Kripto Para Birimi Geliştiriyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Facebook, WhatsApp Kullanıcıları İçin Bir Kripto Para Birimi Geliştiriyor!
Facebook, WhatsApp Kullanıcıları İçin Bir Kripto Para Birimi Geliştiriyor!Bloomberg’in 20 Aralık tarihinde aktardığı bir habere göre, dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook (NASDAQ:FB), mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları için yeni bir kripto para birimi tasarlıyor. Söz konusu token uygulama içinde yapılan para transferleri için kullanılacak ve Hindistan içerisindeki havale piyasasına odaklanacak.

Bloomberg’in konu ile ilgili kişilerden öğrendiği bilgiye göre, Facebook’un tasarladığı kripto para birimi aslında bir stabil koin. Ancak ne yazık ki stabil koin yakın bir zamanda piyasaya sürülmeyecek ve Facebook hala stabil koin’in hangi varlığa endeksli olacağı konusunda çalışmalara devam ediyor.

Hindistan’ın para transferi piyasası gerçekten de oldukça önemli bir yere sahip. World Bank verilerine göre ülke 2017 yılında yabancı ülkelerden yapılan transferlerle yaklaşık 69 milyar dolar elde etti ki bu ülkenin o yıllık gayri safi yurt içi hasılasının %2.8’ine denk geliyor.

WhatsApp da özellikle Hindistan içerisinde oldukça popüler ve 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Geçtiğimiz sene Hindistan’ın kırsal bölgesindeki kullanıcı sayısı, ülkedeki internet masraflarının azalması ile iki katına çıkmıştı. Facebook geçtiğimiz Ocak 2018 tarihinde kendi platformunda kapsamlı bir kripto para yasağı getirmiş ve bunu daha sonra büyük ölçüde kaldırmıştı. Yasağın kalktığı zamanda bile bir çok kullanıcı ünlü sosyal medya devinin yavaş yavaş kripto para ve blockchain teknolojisine giriş yapacağı iddialarında bulunmuştu ki görünüşe göre olayın doğruluk payı var.

Facebook yıl içerisinde David Marcus’un önderliğinde kendi blockchain ekibini de kurdu.

Facebook, WhatsApp Kullanıcıları İçin Bir Kripto Para Birimi Geliştiriyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook, WhatsApp Kullanıcıları İçin Bir Kripto Para Birimi Geliştiriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Andreas Antonopoulos: SegWit, Bitcoin Ağındaki Her Lightning Network Kanalında Kullanılmalı! Kripto yolculuğunun başındayız: Neden mi? İşte Bitcoin (BTC) tahminini yükseliş yönünde revize eden analistler Analistten Rekor Tahmin: XRP 100 Kat Artabilir! Bitcoin ve Ripple balinalarından devasa transferler! Önde gelen Bitcoin borsasında kritik güvenlik açığı! Binance ile İlgili Sorunlar Binlerce Dolarlık Kayba Neden Oldu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır