Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor!
Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor!

2/2


2/2

Pazar araştırması şirketi Diar tarafından yeni yapılan araştırmalar, Aralık ayında satılan 434.000 Ethereum (ETH)’un, Filecoin’in satışına öncülük ettiği ICO hazinelerine ait olduğunu ortaya koyuyor. ICO’ların satış trendi, Kasım ayındaki devasa durgunluğu ile devam ediyor gibi görünüyor. Ethereum fiyatı ise bu ICO satış dalgasının ortasında yükseliş trendine girmeye çalışıyor ve kayıplarını geri kazanmak için mücadele ediyor. Peki Ethereum bu savaşta başarılı olacak mı?

ICO hazinelerinden tasfiye edilen 434.000’den fazla ETH
Azalan fiyatlar göz önüne alındığında, çekilme yıl boyunca düşük ETH fiyatları ile aynı döneme denk geldi. Şimdi, 2018’in ayı piyasasının, Ethereum’un Blockchain’indeki ilk para tekliflerini (ICO) sunan birçok projeye katlandığını kesinlikle söyleyebiliriz.

Pazar araştırması şirketi Diar tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Aralık henüz bitmedi, ancak 28 gün içinde zaten ICO hazinelerinden tasfiye edilen 434.000’den fazla ETH görüldü. Bu Aralık ayının yıl boyunca en yüksek seviyeye ulaştığı cari ay olmasını sağlar.


Kaynak: Araştırması şirketi Diar

Şu anda ICO hazineleri tarafından tutulan 3.041.592 ETH var: Bu rakam Ocak ayına kıyasla yüzde 30 azaldı!
Araştırma firması ayrıca 2018 yılı boyunca, ETH’nin hazinelerden aylık ortalama çekilmesinin yüzde 2,45 olduğunu ortaya koyuyor. Her şeyi perspektife sokmak için, Aralık ayında ETH’nin toplam gelirinin yüzde 12,50’sinin ICO hazinelerinden tasfiyesi görüldü.

Şu anda ICO hazineleri tarafından tutulan 3.041.592 ETH var. ICO hazineleri tarafından tutulan ETH’ler, Ocak ayında tutulan 4.623.148 ETH’den bu yana yüzde 30 daha azaldı. Aralık ayındaki artış Kasım ayındaki düşüş eğiliminin devamı gibi görünüyor. Daha önce bildirildiği üzere Kasım ayında, ICO hazine hesaplarından 290.000 ETH çekildi ve Tezos 8.282 ETH’ye ulaştı.

Filecoin, Kyber Networks ve SingularDTV ETH tasfiyelerini hızlandırıyor
Filecoin, Aralık ayında en fazla ETH’yi tasfiye eden proje oldu. Toplamda 216.906 ETH çekti, esas olarak şu anda 1 ETH’de bulunan hazine hesabını boşaltıyor. Filecoin’i takiben 66.454 ETH’yi cüzdanından çeken Kyber Networks var. Üçüncülük, 61.768 ETH’yi tasfiye eden SingularDTV’ye ait.

Gelişimin sebeplerinden bağımsız olarak, Kasım ve Aralık aylarının piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatı için özellikle kazançlı olmadığını belirtmekte fayda var. Aralık ayındaki en düşük noktada, aylarının ETH fiyatı 80 dolar civarında işlem görüyordu. Kripto para biriminin bu oranlarda veya altında ticaretinin yapıldığı son işlem, 17 ay önce Mayıs 2017’de gerçekleşti.


Ethereum (ETH) fiyat grafiği

Ethereum (ETH) fiyatı bu kargaşa içerisinde ne durumda
Piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatı yazım sırasında, yüzde 2 oranında artışla 136 dolar seviyesinde bulunuyor. Konumunu Ripple (XRP)’a kaptırdıktan sonra piyasadaki en büyük ikinci altcoin olan Ethereum, şu anda 14,2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ethereum şu anda 3 milyar dolarlık bir piyasa değerini yönetiyor. Ethereum ticareytine şu anda OEX Borsası yüzde 5 ve OKEx Borsası yüzde 4 oranıyla hakim konumunda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor! appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Piyasaya Alarm Veriyor: Çünkü ICO’ların Ethereum Satışları Hızlanıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pundi X’in XPhone İsimli Telefonu Hakkında Yeni Detaylar Açıklandı! Güney Kore Ana Muhalefet Partisi Blockchain’i Kullanacak 22 Yıllık Wall Street Uzmanı Açıkladı ‘ Bitcoin Henüz Dibi Görmedi ‘ True USD, Her Bir TUSD’nin Dolar Karşılığını Gösterecek Bir Sistem İçin Çalışmaya Başladı Bitcoin.com CEO’su Roger Ver: 2019, Stabil Koinlerin Yılı Olacak! Bitcoin yatırımcıları dikkat: Uzmanlara göre 3 bin doların altı görülebilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır