Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak
Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak

© Reuters. © Reuters.

Teknoloji haberleri yayını yapan Verge’nin 20 Aralık’taki haberine göre, Blockchain yazılım teknoloji şirketi ve Ethereum ortak kurucularından Joseph Lubin’in liderliğindeki ConsenSys çalışanlarında önemli ölçüde azaltmaya gidiyor.

1200 Kişilik Ekip Büyük Ölçüde Azalacak
Konuyu bilen bir kaynaktan alıntı yapan Verge, ConsenSys’in daha önce desteklediği, bazılarını da mali destek olmaksızın başlattığı girişimlere parayı harcadığını bildiriyor. Bu durumun ConsenSys’in işgücünü, özellikle de dahili kuluçka makinesi Consensys Labs’ı etkileyeceği bildiriliyor. Kaynak, işten çıkarılacak çalışan sayısının ConsenSys’in 1.200 kişiden oluşan işgücünün % 50’si ila % 60’ı arasında olabileceğini söylüyor.

Kaynağa göre, ConsenSys Labs yeniden düzenleniyor ve daha sonra bir kuluçka makinesi olmaktan çıkacak ve bunun yerine daha geleneksel bir yatırımcı olarak faaliyet gösterecek.

Rapor, bir ConsenSys mektubunun personele verilmesinden sonra açığa çıkıyor. Raporda şirket, giderek artan “kalabalık” rekabetçi bir blockchain alanıyla iş tarzını düzene koyma ve sertleştirme planlarını açıklıyor.

Şirket CEO’su Joseph Lubin, daha sonra “bizi, biz yapan yalın ve cesur bir başlangıç zihniyetini muhafaza etmek ve bazı durumlarda yeniden kazanmak zorundayız” açıklamasını yapıyor. Şirket, personelini kapatılan projelerden diğer girişimlere yeniden yönlendirmeyi planlarken, Lubin’in “işten çıkarmaları engellemediği” bildiriliyor.

ConsenSys söylentiye göre, işten çıkarılmaları reddetmiyor ve her projeyle ilgili durumun da ileriye doğru bir adım atmak için veya “ConsenSys 2.0’ın bir parçası olarak mı yoksa harici bir varlık olarak mı devam edeceğinin” tartışıldığını belirtiyor.

Kaynağın bildirdiğine göre şöyle deniyor: “Dünya [Lubin] planlandığı gibi çökmedi ve bu yüzden, yalnızca Ethereum’un 10.000 $ olduğu bir vizyon için yönetildiği için Lubin’in şirketini döndürmesi gerekiyor”.

Ethereum (ETH) ve diğer ana kripto paralar 14 Kasım’da büyük bir çöküş yaşadı ve belirleyici kripto-para birimi Bitcoin (BTC) 2018’de ilk kez 5.600 $’ın altına düştü.

Günün erken saatlerinde, kripto yatırım bankası Galaxy Digital, müşterilere yolladığı bir notta, şu anda meydana gelen kısa rallilerin “gerçek bir ralli ortaya çıkmadan önce” meydana gelen bir şey olduğunu belirtiyor. Galaxy Digital, kurumsal oyuncular tarafından sektöre sonradan katılımın olduğuna vurgu yaparak, son “kısa” kripto sıçramasının insanların fark ettiğinden çok daha fazla bacağa sahip olduğu sonucuna varıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Ortak Kurucusunun Şirketi ConsenSys Çalışanlarının % 60’ını İşten Çıkartacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Kullanıcıları Artık Borsa Üzerinden Brave’in Basic Attention Token’ini Alıp Satabilecek! Kurucusu ölen Bitcoin borsasının kaybı 145 milyon dolar Vitalik Buterin’den, Justin Sun’a 1 Nisan şakası Bitcoin Ethereum ve XRP fiyat tahminleri: Düşüşler nerede son bulacak? Alt Koin ‘Uzmanı’ Patel, Alt Koinler İçin Ayı Döneminin Bittiğine İşaret Etti! Antonopoulos: Bitcoin Madenciliği Hep Kar Getirecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır