Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Analist: Ethereum’un Constantinople Fork’u, Kripto Para Madencilerine Zor Günler Yaşatacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Analist: Ethereum’un Constantinople Fork’u, Kripto Para Madencilerine Zor Günler Yaşatacak
Analist: Ethereum’un Constantinople Fork’u, Kripto Para Madencilerine Zor Günler YaşatacakGeçtiğimiz aylarda toplu olarak düşüşe geçen kripto para piyasasında bir çok kişi bunun olası sebeplerini arar ve çeşitli teoriler üretirken, lider kripto para biriminin iş ispatı (proof-of-work) protokolü de ortaya atılan olası sebeplerden birisi olarak gösterilmişti. Analistler tarafından madenciliğin bir çok kripto para birimini ”ölüm sarmalına” götürebileceği iddiası, temelde bir ağda madencilik yapıp elde edilen ödülün, o kripto para biriminin birim fiyatından daha fazlaya mal olması anlamına gelmekte.

Bunun yanı sıra bu protokolü kullanan başka bir kripto para birimi Ethereum, önümüzdeki 2019 yılı içerisinde Constantinople isimli bir hard fork yaparak, madenciliğin ödülünü 3’ten 2 Ether’e düşürmeyi planlamakta ve bir çok uzmana göre bu durum Ethereum madencilerini ‘işsizliğe’ götürebilir. Yaşanan fiyat düşüşü ve bir çok ülkede elektrik fiyatlarının pahalılanması yüzünden zaten zor günler geçiren ETH madencileri, ünlü analist Alex Krüger’in iddiasına göre 1 ETH için (kWh başına 0.06 dolar verdiği hesap edilerek) 67 dolara yakın bir ücret ödemekte ve yeni güncelleme madencilere oldukça zor günler yaşatacak.

Bunun yanı sıra Eric Conner’e göre ise, yapılacak bu güncelleme Ether’in enflasyon oranını ~%6.8’den, ~%4.25’e indirecek ve bu da ağı ciddi bir biçimde etkileyecek. Conner’e göre Ethereum topluluğunun bir çoğu bu etkinin olumlu olacağını düşünse de, madenciler güncellemenin etkilerini ancak bu gerçekleştikten sonra hissedecek. Yine de elektrik ücretlerinin çok fazla fark yarattığı madencilik endüstrisinde, İran gibi hem itibari parası hem de elektrik ücretleri düşük değere sahip ülkelerde madencilik hala kazançlı olabilmekte.

Analist: Ethereum’un Constantinople Fork’u, Kripto Para Madencilerine Zor Günler Yaşatacak isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Analist: Ethereum’un Constantinople Fork’u, Kripto Para Madencilerine Zor Günler Yaşatacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Yetkilisi: Blockchain Düzenlemelerinin Gecikmesi, Sektörün Lehine Olabilir BitTorrent Eski Yöneticisinden Durmuyor: Tron Bir Çöp! Tron’u Eriteceğiz ve Yok Edeceğiz Litecoin Yaratıcısı Bitcoin’in 2017 Yılındaki Fiyat Artışına ICO Patlamasının Sebep Olduğunu Düşünüyor İki deneyimli analistten Bitcoin’deki düşüşe sıcak yorumlar Bitcoin Son 14 Ayın En Büyük Hamlesine Hazırlanıyor Çin Bitcoin Birimini Yasallaştırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır