Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ripple xCurrent 4.0 yeni sürümü çıkıyor, xRapid’in kullanım alanı genişletiliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ripple xCurrent 4.0 yeni sürümü çıkıyor, xRapid’in kullanım alanı genişletiliyor
Ripple xCurrent 4.0 yeni sürümü çıkıyor, xRapid’in kullanım alanı genişletiliyor

© Reuters.  © Reuters.

Ripple xCurrent başlangıçta çok eleştirildi. Ancak xCurrent’in kıymeti yeni yeni anlaşılıyor. Zira xCurrent özellikle finans kuruluşlarına ulaşmak için güzel bir argüman olarak kullanıldı. Meyvesi ise yeni yeni hasat ediliyor. İşte o değerli ürünün artık yeni bir versiyonu piyasaya sürülüyor.

Ripple xCurrent 4.0 yeni sürümü çıkıyor

Ripple, SWIFT’te rakip olacak ise muhtemelen bunu xCurrent’e borçlu olacak. xCurrent Ripple’ın en popüler olan ürünü, 45 yıllık bir dev olan SWIFT bu teknolojiye karşı pozisyon almış durumda. xCurrent ve xRapid bir biriyle düşündüğünüzden çok daha fazla dirsek temasında. Ripple banka ve finans kuruluşlarına xCurrent ile elini uzatıyor ve xRapid ile kucaklamak istiyor. xCurrent’in görevi yeni ödeme koridorları oluşturmak, oluşturulan bu koridorlardan XRP’nin kullanılmasını sağlamak. Bununla birlikte hiç bir şirket xRapid kullanmak zorunda değiller. Ancak maliyetler zorunlu olarak, onları xRapid’e doğru yönelmesine neden oluyor.

xCurrent 4.0 hakkında düşüncelerini paylaşan ve Ripple‘ın SVP’si olan Asheesh Birla;

”xCurrent ile hedefimiz, xRapid kullanabilecek şirketelere daha hızlı likidite sağlamaktır”

xCurrent 4.0’ın piyasaya girmesi Eylül ayında gerçekleşti. Birla yaptığı açıklamanın devamında, American Express (NYSE:AXP), Santander ve Itaù yeni ürünü kullanmaya hazırlar.

Birla güncellemenin ne zaman biteceği ile ilgili net bi tarih vermekten kaçındı. Bu xCurrent’in her müşteri için özel tasarlandığı anlamına da geliyor. xCurrent ”şirket içi özel bir yazılım” olduğunu belirtti. Bundan sonraki müşterilerin ise xCurrent sürümü ile başlayacağını bildirdi.

Birla yaptığı açıklamada xRapid‘in kullanımı ise bu şirketler için tamamen opsiyonel, yani arzu ederlerse entegrasyonu sağlıyoruz.

İyi bir düzenlemenin gelmesiyle, bu şirketlerin xRapid kullanmalarının önünde tamamen pürüzsüz bir zemin oluşacak.

xCurrent 4.0’a bir talep var mı?Şu ana kadar xCurrent 4.0 kullanacak müşterilerden, xRapid’e her hangi bir talebin gelmediğini belirtti Birla.

Coindesk, BBVA’nın yeni ürün olan xCurrent’i test ettiğini ama kullanmayı düşünmediğini belirtti.

Banco Santander (MC:SAN) kurumsal iletişim müdürü olan Ovidio Cordero ”bankanın xRapid veya XRP’yi değil, şu anda xCurrent’i kullandığını” açıkladı.

“ Bu günlerde Santander bir ödeme sistemi olan One Pay FX’in tüm avantajlarını sunacak şekilde bir teknoloji ile karşılamşmadı” açıklamasını yaptı”

Ripple Ekim ayında MercuryFX, Cuallix ve Catalyst Corporate Credit Union xRapid’i kullanmaya başladığını açıklamıştı.

Birla yaptığı açıklamada:

xRapid ile şirketler mevcut bulundukları ülkelerin parası ile XRP’yi işliyorlar, deneyimler ve geri bildirimlerin olumlu olduğu görülüyor. xRapid kullanan müşterilerin maliyetlerinde ciddi azalma görülüyor” ve xRapid test edildiğinde ”kurulum talepleri hızlıca geliyor” açıklaması yaptı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ripple xCurrent 4.0 yeni sürümü çıkıyor, xRapid’in kullanım alanı genişletiliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Microsoft, Telefonica ile Yaptığı İş Birliğini Genişletti NYSE’nin Bitcoin platformu Bakkt’tan Bitcoin yatırımcılarına kötü sürpriz Binance Coin İle Kritik Döneme Giriliyor Ünlü Analist Ethereum’da Güçlü Sıçramaya İşaret Etti Estonya Hız Kesmiyor! Yeni Bir Kripto Para Borsasına Tam Onay Verildi SlowMist: Kripto Para Borsalarına Yönelik Saldırıları Önleyecek Teknolojimiz Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır