Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum (ETH) Öldü Diyorlar!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum (ETH) Öldü Diyorlar!!!
Ethereum (ETH) Öldü Diyorlar!!!

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum (ETH) öldü mü? Kriptopara dünyasında son dönemin en çok merak edilen ve en flash paradoksu. Adeta bir kurtlar sofrasına dönüşen ve hız ile verimlikle ön plana çıkan yeni dönem kriptopara dünyası için gerekli ar-ge çalışmalarını yapmadığı takdirde kendi eliyle kendi kıyametini gerçekleştirmiş olacak.

Gerçekten Ethereum (ETH) Öldü Mü ?Bir kriptopara birimi olan Ethereum, kriptopara bombasının patladığı ilk günlerde bir Blockchain kriptopara platformu olarak gayet popülerdi. Ancak zamanla bir grup kriptopara yatırımcısı kendi merkezi olmayan platformlarını geliştirmek için ya da projelerde daha kolay yatırım yapabilmek adına Blockchain projesindeki darboğazları fark ettikten sonra Ethereum yerine eşdeğerdeki başka kriptoları tercih etmeye başladı. Ethereum’un kitlesel edinilme oranının ciddi biçimde düşmesinin elbette bir sürü nedeni söz konusu. Projenin verimsizliğini açıkça ortaya koyan kişisel gözlemlerimin bir kısmını aşağıda açıklayacağım.

Birçok DApp, Ethereum’dan Diğer Platformlara Geçiş Yapıyor…Temmuz 2018’de, EOSBet DApp Ethereum platformundan çıkış yaptığını duyurdu. Sonrasında profesyonel geniş yelpazesiyle bilinen EOS Blockchain platformuna geçiş yaptı. Milyarder Token, tixico, Medipedia, Insights Network, Wax ve diğer birçok merkezi olmayan uygulamalar yine aynı trendi takip etti. Merkezi olmayan bu kadar çok uygulama aceba neden EOS Blockchain platformuna geçiş yaptı? Müşterilerin Ethereum ağının hızı ve gelecekteki sürdürülebilirliği ile ilgili olmayan vizyonu! İle ilglili soru işaretleri olduğu çok açık. Zira bu tarz soru işaretleri barındıran bir platformun kriptopara dünyasında ilerde bir darboğaz yaşaması kaçınılmazdır.

“Merkezi olmayan bu uygulamaların önde gelen isimlerinin birçoğu, Ethereum’un ekosisteminin mevcut kriptopara değerlerinin koşullarına uygun olmadığını ifade ediyor.”

Vitalik Buterin Bile Gerçekleri İnkar Edemiyor…Bu makalede Ethereum ağının çeşitli yetersizliklerini ve verimsizliklerini ile ktiptopara dünyasında yaşanan bazı gelişmeleri ele aldık. İlginçtir, Reddit ile Ethereum projesinin kurucusu tarafından bırakın inkar edilmesini kabul bile edildi. Vitalik Buterin bizzat kendisi, eğer gerekli projeler ve değişiklikler derhal hayata geçirilmediği takdirde Ethereum’un çöküşünün çok uzak olmadığını kabul etti. Hatta ekip üyelerinin, Ethereum ağını yıkımdan kurtaracak iki olası projeyi dört gözle beklediklerini beyan etti.

Ethereum Protokolünün Geleceği…Sonuç olarak, Ethereum (ETH) ağı ilk günlerinde oldukça popüler olmasının tek nedeni kripto dünyasına akıllı sözleşmeler getirmesiydi. Ancak kriptopara dünyası profesyonel, çok gelişmiş ve muhteşem fırsatlar sunan bir sürü ağa kavuşmuş durumda. Ağlar arasında çok çetin rekabetler söz konusu. Mevcut koşullarda Ethereum ağı geçerliliğini yitirmek üzere. Bu yüzden fiyat artışı konusunda çok da büyük bir beklentiye girmemek gerek. Aksi düşünen büyük bir budalalık yapmış olur. Ethereum, Ecoeum ağını mümkün olan en kısa sürede mevcut piyasa koşullarına uygun olarak Plasma veya Casper modellerini hayata geçirmezse, kaçınılmaz sonu olan tipik bir kripto kıyametine maruz kalacaktır. Ethereum (ETH) öldü mü paradoksu herkes için umarım açıklığa kavuşmuştur.

Ethereum Hakkında Daha Fazla Habere Ulaşmak için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum (ETH) Öldü Diyorlar!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD’de Federal Yetkili: Bitcoin Kullananlar Bile Yetkililerden Kaçamıyorlar Holochain (HOT) Nedir,  Holochain (HOT) Nereden Alınır? Hong Kong Regülatörü: Kripto Paraları Düzenlememiz Gerekiyor IOTA, 3 gündür çalışmıyor: Ekipten yeni açıklama Ripple kripto enkazına rağmen en güçlü duran kripto para!!! Anthony Pompliano: 2019’da Kripto Paraların Büyük Bir Fiyat Artışı Yaşama Şansı Düşük

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır