Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı
Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına KatıldıDünyanın en büyük menkul kıymet borsalarından NASDAQ‘ın elemanı ve yöneticisi olan  Jeanine Hightower-Sellitto‘yu, 10 Ekim tarihinde Medium üzerinde yayınladığı bir gönderiye göre Gemini kripto para borsasına katıldı.

ABD menşeli Gemini kripto para borsası 2015 yılının başlarında Winklevoss ikizleri tarafından piyasaya sürülmüştü. Gemini, Hightower-Sellitto’yu kendi müşteri hizmetleri ekibini yönetmesi için bünyesine kattı. Yapılan açıklamaya göre Selitto Uluslararası Menkul Kıymetler Borsasında 13 yılını geçirdi ve bu süre boyunca CEO olarak hizmet verdi. Kendisi söz konusu startup borsasının 2016 yılında NASDAQ tarafından satın alınacak kadar büyümesine önderlik etti. NASDAQ 2016 yılında 1.1 milyar dolara ISE’yi satın almıştı.

Finans odaklı bir dergi olan Banking & Finance Review’in haberine göre,  Gemini, Hightowe -Selitto’nun kendi piyasasını geliştirmesini bekliyor. Habere göre eski CEO aynı zamanda kurumsal yatırımcılar için olan hizmetleri de geliştirecek.

Diğer Wall Street yöneticileri de yakın zamanda çeşitli kripto para borsalarına katılmıştı. Örnek vermek gerekirse eski bir Goldman Sachs (NYSE:GS) yöneticisi olan Priyanka Lilaramani de Malta menşeli kripto para startup firması HOLD’a katılmıştı. Özellikle ABD menşeli bir kripto para borsası olan Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı işe alımlar ile kendinden sıkça söz ettirmişti. Firmanın bünyesine kattığı eski Wall Street çalışanlarının yanı sıra, eski bir FBI ajanı da bulunmaktaydı.

Kripto para startup firmaları sundukları gelecek ve daha iyi şartlarla, bir çok Wall Street firmasını geride bırakmaya devam ediyor.

Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Eski NASDAQ Yöneticisi, Gemini Borsasına Katıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SEC Bitcoin ETF’lerin onaylanması için gerekli olan tedbirleri açıkladı Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Yaptıklarından Dolayı Fahri Doktora Unvanı Aldı Teknik analist: “Bitcoin’i bu fiyattan almak en iyi satın alma fırsatıdır!” Kripto Paralara Azalan İlgi Yıl Sonunda Geri Dönebilir Bitmain, İsrail Tabanlı Blockchain Geliştirme Merkezini Kapatıyor Bitmain, Umutlarını 2020’deki Bitcoin Yarılanmasına Çevirdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır